Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in eleştirilerine CHP'li Murat Çan'dan sert cevap geldi. Çan, "İmar rantı, bilim reddi, kent ihaneti... Biz bunlardan anlamayız!" dedi.

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Atakum’daki marina sahasına yapılmak istenen dolgu projesini eleştirdi. Projenin akıl dışı olduğunu belirten Çan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "biz bu şehre ihanet ettik" sözlerini hatırlatarak, "eğer mesele ihanetse, bu dönem Samsun’u yöneten zihniyet ihanetin kitabını yazıyor" dedi. Projenin bilim insanları tarafından yapılmadan önce uyarıldığını ve bu uyarıların dikkate alınmadığını belirten Çan, limanın iç kısmının doldurulacağını ve imara açılacağını söyledi.

murat-can-chp-milletvekili-mustafa-demir-3

Çan, projenin mimarı olan AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a da seslenerek, eserine sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Aksi takdirde, kamu zararının kendilerinden tahsil edilmesi gerektiğini belirtti.

Son belediye meclis toplantısında kendisini eleştiren Mustafa Demir'e de sert yanıt veren Çan, "İmar rantı, bilimi reddetmek, kente ihanet, yargı kararlarını paspasa çevirmek, vatandaşa eziyet... Evet, bu işlerden biz anlamayız" dedi. Çan, Samsun halkının kendilerine yetki verdiğini ve kentlerine sahip çıkmak için görevlendirdiğini vurgulayarak, bu tür durumlara kayıtsız kalmayacaklarını belirtti.

Editör: İbrahim Canbulat