Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı 38'inci Olağan Kongresi Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi'nde yapıldı. Yapılan il kongresinde delegelerin büyük çoğunluğunun oyu ile yeni il başkanı olarak Mehmet Özdağ seçildi.

Mehmet Özdağ kongredeki rakipleri Fatih Türkel, Tufan Akcagöz, Aylin Tat ve Ali İzzet Kavtelek'i geride bırakmayı başardı.

Samsun'da  zaman zaman tartışmalar ve kavgaların yaşandığı CHP İl Kongresi'nde başkanlığına Mehmet Özdağ seçildi. CHP İl Kongresi Atakum Belediyesi Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi'nde çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

mehmet-ozdag-chp-il-baskani-3

MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Divan Kurulu Başkanlığı'nı CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz'in getirildiği kongrede Veysel Eker Divan Kurulu Başkan Yardımcısı, İnci Çakmak Çolakoğlu, Hayati Tosun, Serap Güngör ve Hatice Sönmez Güneş 'yazman' olarak görev yaptı.

Kongreye CHP Genel Sekreteri Neslihan Hancıoğlu, CHP Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçe başkanları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı. 

MEHMET ÖZDAĞ'A 204 OY

Kongrede, 603 delegeden 204 oyunu alan Mehmet Özdag kazanırken Aylin Tat 133, Fatih Türkel 102,  Ali İzzet Kavtelek 43 ve Tufan Akcagöz 117 oy aldı.

Editör: İbrahim Canbulat