CHP Lideri Özgür Özel'in seçim sonuçlarını değerlendirdiği Halk TV'deki programda, "Gaziantep ve Samsun'da partiyi 1'nci parti yapmadan siyaseti bırakırsam gözüm açık gider" sözleri dikkati çekti.

Bahçeli: Ne PKK'nın Ne De FETÖ'nün Ayakta Kalma Şansı Yok Bahçeli: Ne PKK'nın Ne De FETÖ'nün Ayakta Kalma Şansı Yok

TAKINTI YAPTIĞIM 2 İL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programında yerel seçimlere dairsoruları yanıtladı. Kilis'te sürpriz bir sonuçla CHP adayı Hakan Bilecan'ın kazanmasını değerlendiren Özel, "Takıntı yaptığım 2 il var" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

Ozgur Ozel Samsun Buyuksehir 3

"Ben Kilis'teki adaya çok inanıyorum. Anket yaptırdık, bir baktık AKP, MHP, CHP'de, CHP, 3-4 puan önde. Biz Kilis'e planlamayı yaptık, Tayyip Erdoğan'da yapmış. Çünkü o da görüyor anketleri. Tayyip Erdoğan, Sivas'tan Kilis'e gitti, Kilis'te konuştuktan sonra İstanbul'a döndü. Gaziantep'e uğramadı, Gaziantep'ten emin. Biz de kalkıp Kilis'e gittik, yağmur altında 45 dakika konuştuk. Kilis'in mağduriyetini konuştuk, bu arkadaş çözer dedik. Yüzde 43 aldı, rakipleri yüzde 29 aldı. Gaziantep benim takıntı yaptığım 2 ilden birisi. Samsun ve Gaziantep. Bu 2 ilde partiyi 1'nci parti yapmadan bu siyaseti bırakırsam gözüm açık gider."
 

Editör: Haber Merkezi