Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin! Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin!

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Yakakent’te vatandaşlarla kucaklaştı. Samsun Milletvekili Murat Çan, Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, CHP Eski Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İl Başkanı Mehmet Özdağ ve partili teşkilatının da yer aldığı Yakakent ziyaretinde SKM açılışını gerçekleştiren Cevat Öncü yaptığı konuşmasına, “Samsun'a hizmet yolculuğumuzda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

Cevat Oncu Yakakent Chp 6

‘YAKAKENT’İN SORUNLARINI BİLİYORUZ’

Hayat pahalılığının etkilerinin her gün derinleştiğini gördüklerini söyleyen Öncü, “Biz Samsun'daki ulaşım ulaştırma problemlerini biliyoruz. Sel ve su baskınlarıyla anılan bir Samsun olmak istemiyoruz. Samsun'u geliştirmeye, hak ettiği yere getirmek üzere bu yolculuğa çıktık. Samsun'u hak ettiği yere hep beraber çalışarak getireceğiz. Yakakent’imizin problemlerini de biliyoruz. İlçemizin düğün salonu ihtiyacı var. Bu güzel ilçemizin kapalı pazar yeri ihtiyacı var. Sahillerinin korunmaya ihtiyacı var. Daha pek çok ihtiyacı var ve bunlar bugüne kadar yapılmamış. Tüm bu sorunları çözmek için yola çıktık” dedi.

Cevat Oncu Yakakent Chp 5

‘HAZIR MIYIZ’ DİYE SESLENDİ

Cevat Öncü kendisini dinleyen kalabalığı “Hazır mıyız?” diye sorarak, “Samsun'da sosyal belediyeciliğe, ihtiyaç sahiplerine, dar gelirlilere, emekliye, engellilere sahip çıkacak bir anlayışa kavuşmak için on bir gün kaldı. Samsun'un doğasına, suyuna, havasına sahip çıkmaya, bu şehrin insanlarına zehir solutmayacak bir belediye anlayışına kavuşmak için on bir gün kaldı. Samsun’u birlikte daha iyi noktalara taşımaya hazır mıyız?” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Yakakent Chp 4

‘ÇARŞAMBA OVASI'NA HANÇER GİBİ SAPLANMIŞ OLAN SANTRALİNİ GÖRMÜYOR MU?’

“Adaylar içerisinde belediye tecrübesi olan tek benim” diyen rakibine de cevap veren CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü şöyle konuştu:

“Rakiplerimizden biri, ‘adaylar arasında tek ve sadece belediye yönetimi tecrübesi olan benim’ demiş. Şuan kendisi mevcut Çarşamba Belediye Başkanı. Samsun henüz bilmiyor belki ama Çarşamba sizin tecrübenizin ne olduğunu, Çarşamba Ovası'na sapladığınız bu kara hançerin, bu kirli santralin mimarı olduğunuzu çok iyi biliyor. Çarşamba'ya gittik gördük. Samsunlular soruyor. ‘Çarşamba'nın yollarını görmüyor mu? Çarşamba sanayi sitesinin her yağmurda göle dönen yollarını görmüyor mu? Çarşamba'nın en kıymetli tarım alanına, Çarşamba Ovası'na hançer gibi saplanmış olan santralini görmüyor mu?

Cevat Oncu Yakakent Chp 3

Buradaki görevi bitti de artık Alaçam'ı, Bafra'yı, Vezirköprü'yü, zehir santralleriyle tanıştırmak üzere mi görevlendirildi.’ İnsanlar bunu bize soruyor. Bu anlayışa ‘dur’ diyecek miyiz? Hep beraber çok az bir mesafe kaldı. Birlikte gece gündüz çalışarak, herkesi kucaklayan, herkesin abisi, kardeşi olan, partili partisiz ayrımı yapmayan, tüm sıcaklığıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bir devlet kapısı, bir baba ocağı, bir ana kucağı olduğunu hatırlatan belediye yönetimine çok az kaldı.”

Editör: Haber Merkezi