CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşları ve dernekleri ziyaret ederek mahalle buluşmaları yaptı. Gündüz, Atakum Belediyesi Down Kafe’ye giderek down sendromlu çocuklarla bir araya gelip vakit geçiren Cevat Öncü, daha sonra Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası ile 11. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası’nı ziyaret etti.

Samsun amatör futbolunun önemli kulüplerinden Kadıköyspor’a da ziyarette bulunan Öncü, kulüp yöneticileri ile bir araya gelerek spora dair projelerini anlattı. İftar sonrası da Selahiye Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçimlere sayılı günler kaldığını hatırlatarak projelerini ve hedeflerini anlattı.

Cevat Oncu Down Sendromlu 4

 ‘BİZ BU SEÇİMİ KAZANIYORUZ’

Bugünkü Büyükşehir Belediye anlayışının yukarıdan bakan, parmak sallayan, ben bilirimci bir anlayış olduğunu ve bu şekilde Samsun’un yönetilmeye çalışıldığını söyleyen Öncü şunları söyledi:

“Artık Samsunlu bundan bıktı. Samsun'un havasına, doğasına, toprağına, suyuna sahip çıkacak bir belediye anlayışına kavuşmak için 10 günümüz kaldı. Bu 10 günü hep beraber iyi değerlendirirsek, bilhassa daha önce başka siyasi partilere tercihte bulunmuş insanlara, bu işin bir parti seçimi olmadığını anlatmalıyız. Bunun bir hizmet odaklı bir yarış, teknik bir iş olduğunu anlatmalıyız. Mevcut adaylar içerisinde mesleki deneyimiyle, bilgisiyle, birikimiyle hangimizin daha çabuk Samsun'un sorunlarını çözeceğini, daha yararlı olacağını, 19 Mayıs şehrini kültür, sanat, sosyalleşme ve diğer ulaşım, trafik, pek konularda daha faydalı olacağını anlatmaya çalışırsak başarılı oluruz. Kararsız insanlar ki, bizim şu an en büyük ikna etmemiz gereken kitle orası. Onları kendimize yöneltirsek biz bu seçimi kazanıyoruz.”

İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor

Cevat Oncu Down Sendromlu 3

 ‘BU MU SİZİN YERLİ VE MİLLİ ANLAYIŞINIZ?’

Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Cevat Öncü, “Mülkiyet hakkının kutsal olduğunu, mülkiyet hakkına çökmeden, kamulaştırma mağduriyeti yaratmadan kentsel dönüşümü, rantsal dönüşüme dönüştürmeden bu süreci yürüteceğiz. Dillerine pelesenk etmişler yerli ve milli kelimelerini. ‘Yerli ve milli’ diye diye tarımı bitirdiler, hayvancılığı bitirdiler. Saptan samana, arpadan, buğdaya, ete kadar bu ülke her şeyi ithal eder oldu. Bu mu sizin yerli ve milli anlayışınız?

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni hak, hukuk, adalet çerçevesinde liyakatle ve dürüstçe yöneteceğiz. Hesap verebilir şekilde yöneteceğiz. Geldiğimiz gün mal varlığımızı açıklayacağız. Göreceksiniz ki Cevat Öncü varlığına varlık katmak için değil, zenginliğine zenginlik katmak için değil, Samsun'a hizmet etmek için bu yola çıkmış. Samsun'un dertlerini sorunlarını çözmek üzere hareket etmiş bir belediye başkanı olacağımı tekrar huzurlarınızda namus ve şeref sözü olarak iletiyorum” dedi.

Cevat Oncu Down Sendromlu 2

Editör: Haber Merkezi