Çarşamba Belediyesi, imar ve yapı ruhsatı süreçlerini E-Belge Platformu ile dijital ortama taşıyor. Bu inovatif hizmet, vatandaşların işlemlerini kolaylaştırırken, belgelerin elektronik ortamda imzalanmasını sağlıyor.

carsamba-belediyesi-yapi-ruhsat-dijital-4

Çarşamba Belediyesi, vatandaşların imar durum belgesi, plankote (E-Çap), yapı ruhsatı (E-Ruhsat) ve yapı denetim ile iskan (E-İskan) başvurularını tek bir platformda dijital mecrada gerçekleştirmelerine olanak tanıyan E-Belge Platformu'nu hayata geçirdi. Bu platform sayesinde tüm süreçler dijital ortamda takip edilebilecek ve vatandaşlar belediyeye gelmeden işlemlerini hızlıca tamamlayabilecekler.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, "Dijitalleşme, işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Projeler artık saniyeler içinde değerlendiriliyor ve belgeler e-imzalı olarak temin edilebiliyor. Bu, vatandaşlarımıza önemli bir kolaylık sağlıyor" dedi.

carsamba-belediyesi-yapi-ruhsat-dijital-3

Sistem, paydaşları tüm süreçlerle ilgili bilgilendirerek şeffaflık ve etkili iletişimi destekliyor. Ayrıca, projelerin süreçlerini kayıt altında tutarak daha verimli hale getiriyor. Bu dijital dönüşüm, Çarşamba Belediyesi'nin vatandaşlarına daha iyi hizmet sunma hedefine katkıda bulunuyor.

Editör: İbrahim Canbulat