Çarşamba'da, altyapı çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Altyapısı tamamlanan bölgelerde ise üstyapı iyileştirme faaliyetleri devam ediyor. Bu çalışmalarla, sel ve su baskınları önlenmiş olacak. Tamamlanan bölgelerde, vatandaşların talepleri doğrultusunda asfalt yollar da yapılıyor. Belediye Başkanı Halit Doğan, "Yeşilırmak nehrini bir gerdanlık gibi işliyoruz" dedi.

Çarşamba Belediyesi, altyapı tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmaları ile kentin çehresini değiştiriyor. Sıcak asfalt kullanılarak yapılan yol çalışmalarının yanı sıra, ırmak boyunca uzanan yürüyüş ve bisiklet yolları, aydınlatmalar ve çevre düzenlemeleri ile Çarşamba, yeniden şekilleniyor.

Başkan Doğan, yaptığı açıklamada, "Batı yakadaki altyapı çalışmalarımızda belirli bir aşamaya geldik. Biten çalışmaları yeni üstyapılarla donatıyoruz. Yürüyüş yolları ve bisiklet yollarını da ekleyerek, ırmağın kenarını gerdanlık gibi işlemiş oluyoruz. Mazgal çalışmaları da devam ediyor. Bu çalışmalar sonrasında kaldırım çalışmalarına geçeceğiz. Geniş caddeler Büyükşehir Belediyemize, küçük sokaklar ise bize ait. Bu şekilde koordineli bir şekilde çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

carsamba-egitim-yatirimlari-3

Ayrıca, Yeşilırmak Mahallesinden TOKİ'ye kadar olan hatta, kesintisiz bir yürüyüş ve bisiklet yolunun oluşturulduğunu belirten Başkan Doğan, altyapı çalışmalarının, sel ve su baskınlarına engel olacağını vurguladı. Bununla birlikte, ırmağın kenarına çocuk parkları ve ailelerin rahatlıkla zaman geçirebileceği mesire alanları kazandırılacağını söyledi.

carsamba-belediyesi-altyapi-cadde-5

Altyapının önemi konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Doğan, Ordu karayolundan Yeşilırmak Mahallesine kadar olan hattın yürüyüş ve bisiklet yolunun tamamlandığını ifade etti. Bu sayede, kesintisiz bir yürüyüş hattının oluşturulduğunu belirtti.

carsamba-belediyesi-altyapi-cadde-4

Çarşamba Belediyesi, 2019 yılından itibaren; 2.449.251 ton stabilize (kırma) malzeme ile mahallelerde 4.091,60 km stabilize yol bakımı gerçekleştirdi. Ayrıca, şehir içerisinde ihtiyaç duyulan noktalarda 147.766 metrekare (24,64 km) parke uygulaması ve bakım onarımı çalışmaları yapıldı.

carsamba-belediyesi-altyapi-cadde-3

Mahallelerde toplamda 99,00 km (85.817 m³) beton kaplama yol çalışması, 39,60 km yol genişletme çalışmaları ve bakımı; 149,17 km (902 bin 531 metrekare) sathi kaplama asfalt yol çalışması ve 17.076,40 ton BSK malzeme ile muhtelif alanlarda asfalt yama bakım ve onarımı gerçekleştirildi.

Editör: İbrahim Canbulat