Samsun Valisi Tavlı'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Samsun Valisi Tavlı'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Kadın İstihdamında olan liderliğimizi sürdürüyoruz” dedi. Başkan Sandıkçı, ilçedeki kadınları sertifikalı mesleki eğitimlerle buluşturduklarını belirterek, kadınlara ilgi alanları ve yeteneklerine göre farklı mesleki eğitim imkânları sunduklarını vurguladı. “Hanım kardeşlerimiz aldıkları eğitimler neticesinde çeşitli sektörlerde iş hayatına başlıyor” ifadelerini kullandı.

Canik Kadin Istihdami Ibrahim Sandikci 4

Sertifikalı Eğitim Fırsatları

İlçedeki kadınların Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda ve Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (CAMEK) düzenledikleri sertifikalı mesleki eğitimlere yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimizin meslek sahibi olmaları, öncelikli çalışmalarımızın içerisinde yer alıyor. Mesleki eğitimlerimize katılan hanım kardeşlerimiz, eğitimlerin ardından sertifikalarını alarak meslek hayatına başlıyor. Aldıkları eğitimlerle mesleki alanda uzmanlaşan kimi hanım kardeşimiz ise kendi işletmesini açıyor. Eğitimlerimiz ve projelerimizle kadın istihdamında olan liderliğimizi sürdürüyoruz. İlçemize mesleki istihdama katkı sağlayan yeni projeleri kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Canik Kadin Istihdami Ibrahim Sandikci 3

Editör: Haber Merkezi