Buray Batı Park Sahnesi'nde Coşku Dolu Anlar Yaşattı Buray Batı Park Sahnesi'nde Coşku Dolu Anlar Yaşattı

Samsun'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mezunlar Tiyatro Topluluğu(OMÜTİT), bu yıl Sadık Şendil’in yazdığı '7 Kocalı Hürmüz' oyunuyla seyirciyle buluştu. 

2'NCİ GÖSTERİM 4 MAYIS'TA

Yönetmenliğini Selda Kocaoğlu’nun yaptığı oyun Atakum İlçesi'ndeki Samsun Büyükşehir Belediyesi(BB) Sanat Merkezi'nde seyirciyle buluştu. Seyircilerden tam destek ve büyük beğeni alan oyun 2'nci gösterimi 4 Mayıs günü yine aynı merkezde sahnelecek. 'Dolantı Komedisi' türündeki eser, farklı meslek ve tiplerden olan ve birbirinden haberi olmayan 6 kocası olan Hürmüz’ün 7'nci kocayı almak için çevirdiği entrikaları anlatıyor.

Sanat Merkezi Hurmuz Sbb 4

OMÜ'LÜ MEZUNLARIN TİYATROSU

OMÜ'de farklı yıllarda farklı bölümlerde okuyup Tiyatro Topluluğu'nda kendi dönemleri içinde görev almış, şimdilerde farklı meslek gruplarına dahil farklı yaşlarda kişilerin oluşturduğu OMÜTİT Mezunlar Ekibi ilk oyunları Fanus’la sahneye merhaba demiş, ardından 'Bir Zaman Tiyatro, Ay Işığında Şamata, Bir Daha Çal Sam gibi oyunlarla defalarca seyircisiyle buluşmuştu.

Sanat Merkezi Hurmuz Sbb 2

OMÜTİT’in 7 Kocalı Hürmüz'ü geleneksel hale gelen festivalinde 18 Mayıs’ta yeniden sahneleyeceği, turnelerle Anadolu’da seyircisiyle buluşturacağı açıklandı.
 

Editör: Haber Merkezi