Samsun Büyükşehir Belediyesi, Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi'nde inşa ettiği iki dükkan için kiralama ihalesi yapacak. 14,50 metrekare taban alanlı dükkanın ihalesi 02 Kasım 2023'te, 50,10 metrekare taban alanlı diğer dükkanın ihalesi ise 09 Kasım 2023'te gerçekleştirilecek. İhaleler açık teklif usulü ile yapılacak.

saathane-meydani-dukkan-kirasi-buyuksehir-4

Saathane Meydanı, Samsun'un en önemli ticaret bölgelerinden biri olup, yoğun bir insan trafiğine sahiptir. Proje kapsamında inşa edilen dükkanlar, bölgeye değer katmış durumda.

saathane-meydani-dukkan-kirasi-buyuksehir-5

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, "Peyzaj düzenlemelerimiz ve oturma alanlarının yanı sıra inşaatlar da büyük oranda tamamlandı. Dükkanlar açıldıkça bölgedeki alışveriş aktivitesi artıyor. 14,50 metrekare ve 50,10 metrekare taban alanına sahip olan bu dükkanlar, Saathane Meydanı'na direkt bakıyor. Çok talep olduğu için hemen kiralama ihalesine çıkalım istedik" dedi.

saathane-meydani-dukkan-kirasi-buyuksehir-3

Albayrak ayrıca, Samsun'daki kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, Saathane Meydanı'ndaki ticaret alanı inşaatının tamamlandığında kentin çehresinin değişeceğini ve dönüşümün tamamlanacağını vurguladı.

Editör: İbrahim Canbulat