Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, 14 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 14. Olağan İl Kongresi öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Derya Düğün Salonu'nda düzenlenen kahvaltı programında konuşan Mucur, kongrenin "Cumhuriyet'in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı" temasıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

burhan-mucur-mhp-kongre-4

Kongrenin büyük bir coşku ve birlik beraberlik içinde geçeceğine dikkat çeken Mucur, Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan etkinliğe, partililerin, delegelerin ve MHP'ye destek veren Samsunluların katılımının beklendiğini vurguladı.

Samsun'un Milliyetçi Hareket Partisi'nin önemli bir kalesi olduğuna değinen Mucur, bu kongreyle birlik ve dayanışmanın en güçlü şekilde sergileneceğini söyledi. Partinin güçlü yapısına ve stratejik vizyonuna vurgu yapan Mucur, bu kongrenin, sadece Samsun için değil, Türk milliyetçiliği için de büyük bir önem taşıdığını belirtti.

burhan-mucur-mhp-kongre-3

Kongrenin ardından 14. büyük kurultaya doğru önemli bir adım atacaklarını ifade eden MHP Samsun İl Başkanı, partinin geleceğe dair hedeflerini ve stratejilerini de basın mensuplarıyla paylaştı. Gelecek dönemdeki hedeflerine yönelik kısa ve orta vadeli planları da ele alan Mucur, partinin daha da güçleneceği bir sürecin başladığını vurguladı.

Editör: İbrahim Canbulat