Çiğdem Karaaslan, AK Parti A takımında yer almaktadır. Halen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Çiğdem Karaaslan Kimdir?

Çiğdem Karaaslan, 1979’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde okudu. Kentsel tasarım ve peysaj mimarlığı bölümünden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu.

Ankara Üniversitesi’nde ‘Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu’ teziyle yüksek lisans yaptı. Halen Yıldırım Bayezid Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

2005 Yılında Siyasete Girdi

Siyasete resmi olarak giriş tarihi 10 Nisan 2005 tarihidir. AK Parti Gençlik Kolları 1.Olağan Büyük Kongresi’nde Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. 

11 Kasım 2006 yılında bu defa AK Parti 2.Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu göreve seçilen en genç üye idi. 2006’dan bu yana yapılan tüm kongrelerde MKYK’ya girmeyi başardı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

2010 ile 2015 yılları arasında Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı yaptı. 2015’ten bu yana Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. AK Parti listelerinden 25., 26.,27.,28. dönem Samsun Milletvekili seçildi. Şehirlerin gelecek vizyonu için analizler yapan Şehrim 2023 Projesi’ni yönetti.

İyi derecede ingilizce bilen Çiğdem Karaaslan evli ve iki çocuğu bulunuyor.