İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlamalarına muhteşem bir konserle katıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, tüm hemşehrileri etkinliklere davet ederek bayram coşkusunu dolu dolu yaşayacaklarını belirtti.

ilkadim-baskan-demirtas-cumhuriyet-4

Koro, Şef Hızır Aydın yönetiminde Cumhuriyet coşkusunu dinleyicilere taşıdı. Hizmet Binası Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşen konser, seyircileri Türk Bayraklarıyla buluşturdu. 21 farklı yöreye ait türküleri seslendiren koro, performanslarıyla izleyicileri coşturup duygulandırdı.

Geceye aileleriyle birlikte gelen minikler de konsere ilgi gösterdi. Türkiyem eserinin sonunda koro sanatçıları ayakta alkışlandı.

ilkadim-baskan-demirtas-cumhuriyet-3

Konserin ardından İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, koro şefi Hızır Aydın'a çiçek takdim etti.

Başkan Necattin Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku içinde kutladıklarını ifade ederek, Ata'mızın mirasını en iyi şekilde gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu taşıdıklarını belirtti. Demirtaş, "Cumhuriyet sevdalısı olarak, bu büyük bayramı hep birlikte ilk günkü gibi büyük bir sevinçle kutlamaya davet ediyorum" diye konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat