Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Samsun Kültür Yolu Festivali kapsamında 155 bin ilmekle yapılacak Atatürk'ün kilim portresinin ilk ilmeğini attı. Bakan Ersoy, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon'da düzenlenen "Eskizden Piksele Anatolia Edition" sergisini gezdi ve festival etkinliklerine katıldı.

Bakan Ersoy Ataturk Kilim Mozaik Samsun 5

Atatürk'ün Kilim Portresi

Ersoy, Panorama Müzesi önünde 155 bin kişinin ilmek atmasıyla 1 haftada tamamlanacak olan Atatürk'ün kilim portresinin ilk ilmeğini attı. Bu etkinlik, festivalin en dikkat çekici faaliyetlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bakan Ersoy Ataturk Kilim Mozaik Samsun 4

Atatürk'ün Mozaik Portresi

Daha sonra Samsun Olgunlaşma Enstitüsüne geçen Bakan Ersoy, burada da festival etkinlikleri kapsamında yapılan ve 55 bin parçadan oluşacak Atatürk'ün mozaik portresinin ilk taşını yerine yerleştirdi. Ersoy, enstitünün diğer çalışmalarını da inceledi.

Bakan Ersoy Ataturk Kilim Mozaik Samsun 3

Katılımcılar

Etkinliklere Samsun Valisi Orhan Tavlı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Samsun milletvekilleri Ersan Aksu ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan da katıldı.

Editör: Haber Merkezi