Romanya'nın başkenti Bükreş'te 12-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Milli Güreşçi Alperen Berber grekoromen stil 82 kiloda, Rus sporcu İslam İsmailovic Aliyev'i 4-3 yenerek altın madalya kazandı. Avrupa Şampiyonu olarak büyük mutluluk yaşatan Alperen Berber bugün memleketi Samsun’a döndü.

Alperen Berber Samsun Ciceklerle 5

Abdülkerim Bardakcı: Turnuvada Kimseden Çekincemiz Yok Abdülkerim Bardakcı: Turnuvada Kimseden Çekincemiz Yok

Milli Güreşçi Samsun Çarşamba Havalimanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, ailesi, antrenörü, yakınları, sporcular ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Otobüsle şehir turu atan Alperen Berber’i vatandaşlar heyecanla ve alkışlarla tebrik etti.

Alperen Berber Samsun Ciceklerle 4

‘ÇOK MUTLUYUM’

Çok mutlu ve gururlu olduğunu söyleyen Alperen Berber, “Beni destekleyen, yanımda olan herkese çok teşekkür ederim. Mindere çıkınca ‘Acaba’ deme şansınız yok. Orada bireysel kendini temsil etmiyorsun, tüm ülkeyi temsil ediyorsun. Maça full konsantre olduğum için ve ülkemizin de desteğini hissettiğim için hiçbir tereddütte kapılmadım. Gelecekte Samsun’umuza daha çok başarı katmayı planlıyoruz. Olimpiyat şampiyonluğu, defalarca dünya ve Avrupa şampiyonluğu katmayı planlıyorum. Genç güreşçiler peşimizden geliyorlar. İnşallah bir gün biz de bıraktığımız zaman bizlerin yerini alacaklar. Bizi her zaman destekleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Alperen Berber Samsun Ciceklerle 3
‘ALPEREN YENİ JENERASYONA UMUT OLDU’

Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş ise “Alperen çok başarılı bir sporcumuz. İlk defa yer aldığı Grekoromen Güreş Milli Takımı'mızda Avrupa Şampiyonu olarak Samsun’a döndü. Alperen şuanda Samsun gençliği, Türk gençliği adına bir misyon üstlendi. Yeniden bir hedef güncellemesi yaptı. Yaşar Doğu, Mustafa Dağıstanlı ve dünya şampiyonu sporcularımız var. Alperen yeni jenerasyona umut oldu, ışık oldu. İnşallah Alperen’i daha birçok yeni başarıları bundan sonrada de karşılamaya devam edeceğiz. İnşallah Olimpiyat Şampiyonu olarak da karşılayacağız. Alperen’i, böyle yiğit bir evlat yetiştiren babasını, ailesini, antrenörlerini bir kere daha kutluyorum” diye konuştu.  

Alperen Berber Samsun Ciceklerle 6

Editör: Haber Merkezi