Atakum Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ondokuz Mayıs Şubesi iş birliğiyle Çobanlı İskelesi’nde ‘Uçurtma Şenliği’ gerçekleştirildi. Programa Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Nurşen Dikmen, ÇYDD Ondokuz Mayıs Şube Başkanı Dr. Osman Demiröz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ÇYDD gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atakum Sahili’nde renkli görüntüler yaşatan etkinlik, Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile başladı. Değişik yörelerden halk oyunlarının sergilendiği gösteriye, vatandaşlar alkışlarla eşlik etti. 

HER YAŞTAN YOĞUN İLGİ 

Programın ‘Uçurtma Uçurma’ bölümüne, çoçuklar kadar farklı yaş grubundan vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Atakum semalarının çeşitli renk ve desenden uçurtmalarla renklendiği etkinlikte katılımcılar, rüzgarın şiddeti nedeniyle büyük efor harcadılar. Uçurtmaları gökyüzünde süzülürken heyecanlı anlar yaşayan minikler, sevinçlerini aileleriyle paylaştı. Uçurtma uçurma etabını başarıyla tamamlayan çocuklar, yüz boyama etkinliği ve eğlenceli yarışmalarla şenliğin tadını doyasıya çıkardı.

Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti

Atakum Ucurtma Senligi 3

ATAKUM SAHİLİ’NDE MÜZİK ŞÖLENİ

Program, Ali Cevat Şahvelioğlu yönetimindeki Atakum Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri ile devam etti. Koronun repertuarındaki türküler, seyircilerden büyük beğeni topladı. Çağdaş Müzik Grubu’nun konseriyle sanat şöleni yaşayan vatandaşlar, tulum ve akordiyon eşliğinde halay çektiler. 

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Aileleriyle, etkinliklerle dolu bir gün geçiren vatandaşlar, organizasyon için Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’e teşekkür ederek bir sonraki etkinliği heyecanla beklediklerini söylediler. Katılımcılardan Bahar Cömert, “Bence biz yetişkinler, çocuklardan daha güzel eğleniyoruz. Çok güzel bir etkinlik.” derken şenliğin küçük ziyaretçilerinden Ezgi Nisa, “Uçurtma Şenliği’ni çok beğendim. İnşallah tekrar gelirim.” diye konuştu. Derya Bürkek, “Hem Uçurtma Şenliği hem konser, çok eğleniyoruz. Etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ederim.” cümleleriyle duygularını paylaştı. Şenliğe ailece katıldıklarını söyleyen Mehmet Aydın, “Çocukluğumuza döndük. Oğluma uçurtmaları hazır çıtalıdan hep biz yapardık’ diye anlatıyordum. Şimdi, tekrar aynı duyguları yaşıyorum. Çok sağ olun” dedi. Ebru Aydın, “ İnanın ben daha çok eğleniyorum. İyi ki bu organizasyon yapılmış Çok teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verirken minik Ural, “İlk kez uçurtma uçuyorum.” diyerek mutluluğunu paylaştı.    

Editör: Haber Merkezi