Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ kapsamında kente gelen Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti MKYK üyesi Mahir Ünal’ı makamında ağırladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 20,21,22 Ekim’de düzenlenen ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ kapsamındaki ‘Türkiye Yüzyılında Kültür ve Şehir’ konulu programa konuşmacı olarak katılan Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti MKYK üyesi Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret etti.

mahir-unal-akparti-mkyk-samsun-3

Ziyaret sırasında Başkan Demir, kentte gerçekleştirilen ve yapımı devam eden projelerle ilgili Ünal’a bilgi verdi. Ziyarette AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Büyükşehir Belediyesi Bürokratları da bulundu.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demir, ‘Geleceğin şehri Samsun’ hedefi doğrultusunda vizyon projeleri hayata geçirdiklerini belirterek “Samsun ‘Türkiye Yüzyılı’nda da öncü ve örnek bir şehir olmaya devam edecek. Kentimizde çağın gereklerinin ötesinde son teknolojiyi içeren birçok projeyi hayata geçirdik. Mekanik katlı otoparklardan, kent dokusunu koruyan kentsel dönüşüm çalışmalarına, Şehir Kütüphanesi’ne kadar hepsi vizyon projeler. İki üniversite bulunan kentimizde genç nüfusumuz oldukça yoğun. Bu kapsamda Atakum ilçesinde yapımı devam eden yeni nesil Şehir Kütüphanesi projesi kentimiz için çok önemli. Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birini Samsun’a kazandırıyoruz” diye konuştu.

mahir-unal-akparti-mkyk-samsun-4

Başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Demir’i tebrik eden Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti MKYK üyesi Mahir Ünal ise, “Şehirlerin hafızasını ve kültürünü yansıtacak, kayıt altında tutacak ve gelecek nesillere aktarımını sağlayacak projelerin kentlerimizde yapılması çok önemli. Şehrin en güzel noktalarından birinde yapılan Şehir Kütüphanesi projesinin Samsun’a değer katacağına inanıyorum” diye konuştu.

Hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi.

Editör: İbrahim Canbulat