Aile hekimliği çalışanları 6 haftadır ‘Vergide Adalet İstiyoruz!’ diyerek kendi Aile Sağlığı Merkezleri'nde (ASM) eylem yapıyor, sesini duyurmaya çalışıyor. Samsun'da bu eyleme destek vererek ortak açıklamada bulunan Samsun Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), vatandaşlara, 'eylemlere destek olunması çağrısı' yaptı.

YÜKSEK VERGİ KESİNTİLERİ SON BULSUN

İlkadım Hastanebaşı Aile Sağlığı Merkezi önünde bir araya gelen Tabip Odası ve SES yöneticilerinin ortak açıklamasında özetle şöyle denildi:

Aile Hekimleri Eylem 3

"Geçen hafta yaptığımız anketlerde Aile hekimlerinden Şubat 2024 de Ocak vergi kesintisine ilaveten ücretlerinden ortalama 8000 lira vergi kesintisi yapıldığını duyurmuş, hükümetin bu haksız adaletsiz kesintilerden vazgeçmesi için ASM önlerinde eylemlerimize devam etmiştik. Maalesef taleplerimize kayıtsız kalan hükümet, enflasyon karşısında daha cebimize girmeden eriyen ücretlerimizden haksızca yüksek vergi kesintisi yapmaktan kaçınmıyor.

İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor

DEPREM BÖLGESİNDEKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Aile Hekimliği çalışanlarından her ay giderek artan oranda %'35 e varan vergi kesintilerine son verilsin. Ücretlerden yapılan vergi kesintileri her ay sabit ve en fazla %15 oranında olsun. Talebimizde ısrarlıyız, mücadelemizden vazgeçmiyoruz. Yapılan kesintilerin geri ödenmesi, performansa bağlı kesintilerin ve yüksek vergi kesintilerinin son bulması için deprem bölgesinde hizmet veren sağlık çalışanlarının haklı mücadelesinin yanındayız.

HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Hükümete söylediklerimiz ve talebimizi açık bir şekilde bir daha yineliyoruz: Kamudan yüksek vergi muafiyetleriyle vergi aflarıyla beslediğiniz, büyüttüğünüz bir avuç şirkete sağladığınız destekler yerine, halkın sağlığı için fedakârca hizmet eden sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını verip, haksız ve adaletsiz vergi kesintilerinden vazgeçin. Halkın sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının haklı mücadelesi için, verginin adaletli alınması için yürüttüğümüz mücadelede halkımızdan destek bekliyoruz."

Editör: Haber Merkezi