Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, İlkadım ilçesi Badırlı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinleri ile buluşan Adem Güney, iftarda da Ferdi Turgut’un evine misafir oldu. İftarın ardından yapılan sohbette konuşan Güney, “Muhtar arkadaşlardan biri dedi ki, ‘Başkanım, bu sokak köpekler ne yapacağız. Her gün şikayet geliyor. Sokağa çıkamıyoruz, çocuklarımızı çıkaramıyoruz. Ne yapacağız bunları.’

İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor

Böylesine önemli bir konuyu Büyükşehir Belediye Başkanının halen daha çözüme kavuşturamamış olmasını anlamış değiliz. Çok basit bir konu. Samsun’un en önemli sorunlarından biri bu başıboş köpekler. Belediye başkanı, şehrin köpeklerine bile sahip çıkması lazım. Sokak köpeklerini toplayacak, kısırlaştıracak, sokakları yaşanabilir hale, çocuklarımızın ve kadınlarımızın rahatlıkla gidip gelebileceği mekanlar haline getirmesi lazım. Sokaklarımızı güvenli hale getirmek belediye başkanının görevi olmalı. Belediye başkanı işte bu noktada sokaklarda sahip çıkması lazım. Sokak köpeklerinden arındırması lazım” dedi.

Adem Guney Sokak Kopek Badirli 3

SOKAKLAR GÜVENLİ HALE GELECEK

Belediye başkanının sadece bununla da değil, kötü insanların sokaklarda bulunmasına da mani olacak tedbirleri alması gerektiğini savunan Adem Güney, “Sürekli söylüyorum. Belediye başkanının yapacağı görevlerden biri toplumsal diğeri de bireysel olarak vatandaşımıza yapacağı hizmetler. Buna da sosyal belediyecilik deniyor. Sokaklarında köpek varsa aldıracak ve onu güvenli bir yerde bakımını sağlayacak. İnsanımızın, gencinden yaşlısına, kadınına kadar sokaklarda güvenle gezebilmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çöpleriniz toplanmazsa şehir kokar. Sokaklardaki köpekler toplanılmazsa sokaklarda yürüyemezsiniz. Serserisi, uyuşturucu satıcısı sokaklarda olduğu zaman kapıdan dışarıya çıkamazsınız. İşte belediye başkanı şehrini her anlamda güvenli hale getirmek zorunda. Bunları yaparken de güvenlik güçleri ile istişare ve işbirliği içinde olmalı. Onlarla koordineli çalışmalı.

Belediye başkanları sadece yol, su, altyapı üst yapı hizmetlerinden sorumlu değil. Sizler belediye başkanı seçerken şehrinizi, kendiniz ve geleceğinizi emanet ediyorsunuz. Belediye başkanı da bu emanete hıyanet etmeyecek. Şehrimizi birlikte güvenli hale getirmeliyiz. Vatandaşın derdini çözemedikten sonra, onun sorununa çare bulamadıktan sonra belediye başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmiş olmaz.”

Editör: Haber Merkezi