Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, seçim çalışmalarını, mahalle buluşmaları, esnaf ziyaretleri ve iftar programlarıyla sürdürüyor. Bafra ilçesi Karpuzlu ve Koşu mahallelerinde vatandaşlara buluşan Güney, “31 Mart yerel seçimlerinde şehrimize sahip çıkıp çıkmayacağımıza karar vereceğiz. 31 Mart'ta inşallah şehrimize sahip çıkacağız. Yalnızca şehrimize değil, paramıza, sokaklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza da sahip çıkacağız. Belediye başkanlarına şehrimizi emanet edeceksiniz. Belediye başkanları, sokaklarımızda güvenli, sağlıklı bir şekilde gezebilmemiz, yürüyebilmemiz, yaşayabilmemiz için şehrimizi yaşanabilir hale getirmek zorunda. Biz Samsun’a sahip çıkmak, sokaklarımızı yaşanabilir hale getirmek, insanımızın derdiyle dertlenmek için bu yola çıktık” dedi.

Adem Guney 31Mart Samsun Buyuksehir 6

‘YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARIN BERTARAF EDİLMESİ İÇİN 31 MART BİR FIRSATTIR’

Tarihi bir dönemden geçtiklerini söyleyen Adem Güney, “Sokaklarımız çöp, çukur ve çamur içerisinde. 31 Mart’ta vereceğiniz oyla sizleri bu dertten, bu sıkıntıdan kurtaracağız. Tarihi bir dönemdeyiz. Yaşamış olduğumuz sıkıntıları biliyorsunuz. Bu zamana kadar yaşamış olduğumuz çilenin, sıkıntının giderilmesi, bertaraf edilmesi için 31 Mart bir fırsattır. Eğer bizlere sahip çıkarsanız biz de sizin emanetlerinize sahip çıkacağız. Bu sözü veriyoruz” diye konuştu.

Adem Guney 31Mart Samsun Buyuksehir 4

‘VERDİKLERİ VAATLERİ YERİNE GETİREMEDİLER’

Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, 25 yıldır vaatte bulunanların sorunları çözemediğini belirterek, “25 yıldır trafik çilesiyle boğuşan Samsun'un çilesi azaldı mı? Çoğaldı mı? Çoğaldı. Hani çözeceklerdi. Bu zamana kadar hayal sattılar ve maalesef Samsun gelişemedi. 25 sene önce ben Refah Partisi’nin il başkanıydım. Rahmetli Erbakan Hocamın il başkanıydım. Parti kapatıldı, 28 Şubat süreci yaşanıldı. Son il başkanıydım rahmetli hocamın. Fazilet Partisi'ni kurduk. Fazilet Partisi'nden Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Cemal Yılmaz Demir’di. Anavatan Partisi'nde de Yusuf Ziya Yılmaz adaydı. ‘Trafik sorununu, işsizlik problemini çözeceğiz’ dediler. Hani nerede? Arkadaşlar yine gelecekler. Diyecekler ki ‘Bu işsizliği biz çözeceğiz. İstihdam sorununu biz halledeceğiz’ diye sizi yine kandırarak oyunuza almaya çalışacaklar. Lütfen kanmayalım, aldanmayalım” ifadelerini kullandı.

Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak

Adem Guney 31Mart Samsun Buyuksehir 5

‘SAMSUN YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ’

Samsun’un yap-boz tahtasına döndüğünü belirten Adem Güney şunları söyledi:

“Golf sahası milyarlarca lira para harcanarak yapılan bir alan. Milyarlarca lira, sizin alın teriniz, paranız, harcanıyor oraya, gömülüyor. Şimdi deniliyor ki, ‘tüh olmadı, hadi kapatalım.’ Yine marina yapıldı. ‘Tüh gene yanlış oldu’ deniyor. Milyarlarca lira para harcandı. ‘Yanlış yaptık. Hadi kapatalım, dolduralım’ mantığı ile hareket ediliyor. Yeşilkent Kavşağı, yeniden yıkılıp yapılıyor. Yanlış planlandı, yanlış ölçüldü, projelendirdi, o kadar para gömüldü. Şimdi yıkılıyor, yeniden yapılıyor. Samsun’u yap-boz tahtasına çevirdiler. Planlama yok, ileriyi hesap ederek, bugünden ileriyi düşünerek, hesaplama yapmadan, planlama yapmadan maalesef sizin kaynaklarınız çarçur ediliyor. Ondan sonra millete geldiği zaman ‘paramız yok, tükendi’ deniliyor. Belediye başkanının sizin bu paranıza sahip çıkması lazım. Elzem olan yatırımları, yani sizin yaşam konforunuzu, sizin Samsun’da yaşarken karşılaşmış olduğunuz problemleri ortadan kaldıracak yatırımları yapmak zorunda.”

Editör: Haber Merkezi