Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Çarşamba ilçesinde pazar yerlerini gezerek esnafla ve vatandaşlarla kucaklaştı. Milletin derdiyle dertlenen, sorununu çözen bir belediye başkanı olacağını söyleyen Adem Güney, “Yoksulluk kaderimiz değil. ‘Yolsuzlukla mücadele yapacağız’ diye yola çıkıldı. Ama en büyük yolsuzluklar yapılıyor. Hatırlayın, bundan 4.5 yıl önce Samsun basınına düştü. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon yapıldı. Mali İşler Daire Başkanının kasasında, o günkü parasal değerle 33 trilyon, bugünkü parasal değerle 200 trilyon para bulundu. Senin, benim param. Adam yargılandı, mahkum oldu, paraya da el konuldu. Ama el konulamayan, yakalanamayan rüşvetler, haksızlıklar var” diye konuştu.

Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası

Adem Guney Millet Yeniden Refah 5

‘TÜRKİYE’NİN EN BORÇLU İKİNCİ BELEDİYESİ ŞU ANDA SAMSUN’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in gider ayak ‘kamulaştırma bedeli ödeyeceğim’ diyerek bir katrilyon lira borçlandığını söyleyen Güney, “Bunun faizini ödemeye para buluyorsun. Türkiye'nin en borçlu ikinci belediyesi şu anda Samsun. Basın yazıyor bunları. 10 katrilyona yakın borcumuz var. Soruyorum arkadaşlar, 5 yıl içerisinde Samsun'da 10 katrilyonluk ne yapıldı? O parayı nasıl harcıyorlar biliyor musunuz? Seçim masrafları yapılıyor. Pankartları, bayrakları, afişleri hangi parayla yapıyorsunuz? İşte o bir katrilyon borçla yapılıyor” dedi.

Adem Guney Millet Yeniden Refah 4

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney şöyle konuştu:

Adem Guney Millet Yeniden Refah 3

“Ondan sonra paramız yok, emekliye, köylüye veremeyiz, işçiye veremeyiz. Şimdi gelirler size, ‘sorunları biz çözeriz, yaparız’ derler. Biz yapamayacağımızı söylemiyoruz. Yalan söylemeye gerek yok. Yıldızları vaat etmeye gerek yok. Ahlaklı belediyecilik vaat ediyoruz. Ahlaklı belediyecilikte yalan yok, talan yok, rüşvet yok, yolsuzluk yok. Ahlaklı belediyecilikle millete hizmet etmek var. Milletin derdiyle dertlenmek var. Biz size bunları vaat ediyoruz.”

Editör: Haber Merkezi