Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde düzenlenen 'TOBB Şikago/ABD Ticaret Merkezi Bilgilendirme Toplantısı'nda, ABD'nin İllinois eyaletinde bulunan Şikago'da faaliyet gösteren ABD Ticaret Merkezi Genel Müdürü Volkan Palaz konuştu.

Tso Abd Ticaret Samsun 3

ABD'ye İhracatın Artırılması Hedefi

TOBB’un iştiraki olarak 2021 yılında ABD'nin Şikago şehrinde kurulan ABD Ticaret Merkezi’nin Genel Müdürü Volkan Palaz, yaptığı sunumda, merkezlerinin Türk ürünlerinin ABD’de daha fazla bilinir hale gelmesi ve Türkiye’den ABD'ye ihracatın artırılması amacıyla kurulduğunu belirtti.

Türk Firmalarına Her Türlü Hizmet

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve çok sayıda davetlinin katıldığı toplantıda konuşan Palaz, ABD’ye ihracat hedefleyen Türk firmalarına ticari çözüm ortağı olarak her türlü hukuki, mali ve mevzuatsal destekler sunduklarını ifade etti.

Tso Abd Ticaret Samsun 4

THY, Haziranda 7,8 Milyon Yolcu Taşıdı THY, Haziranda 7,8 Milyon Yolcu Taşıdı

'Kar Amacı Gütmüyoruz'

Türk şirketlerinin ABD pazarına giriş ve pazarda tutunabilmesi, satış, pazarlama, dağıtım ve satış sonrası destek ile uçtan uca lojistik gibi konularda katılımcıları bilgilendiren Volkan Palaz, kâr amacı gütmediklerini vurgulayarak, tek hedeflerinin Türkiye’nin ihracatını geliştirmek olduğunu belirtti.

Editör: Haber Merkezi