Türkiye'nin offroad tutkunlarını buluşturan Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası'nın nefes kesen ilk ayağı Vezirköprü'de tamamlandı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Samsun Otomobil Spor Kulübü tarafından düzenlenen yarışlar, İncesu Offroad Pisti'nde gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusuna offroad heyecanı da eşlik etti. Final gününde 32 ekip, zorlu parkurlarda birincilik için ter döktü. İncesu Offroad Pisti'nde yapılan 3 etaplık yarışlar, pilotları ve araçları son derece zorladı.

Offroad Turkiye Sampiyona Samsun 5

Yarışma kurallarına göre belirlenen parkurları en hızlı ve en hatasız şekilde tamamlamaya çalışan ekipler, engellerle mücadele etti. Bazı araçlar lastik sorunları yaşarken, bazıları ise hararet sorunlarıyla boğuştu.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, ödül töreninde dereceye giren sporcuları tebrik ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Dereceye giren isimler şöyle:

Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası

Offroad Turkiye Sampiyona Samsun 4

Genel Klasman:

  1. Mehmet Demirel - Fettah Yiğit
  2. Hasan Armutçu - Mustafa Burak Baydede

S2:

  1. Şehmuz Oğuz - Harun Ulusoy
  2. Oğuhan Türkvatan - Hüseyin Hasret Yılmaz

S3:

  1. Hasan Armutçu - Mustafa Burak Baydede
  2. İsa Yaşar - Hakan Ertan

Offroad Turkiye Sampiyona Samsun 3

S4:

  1. Ebubekir Uysal - Ali Budak
  2. İsmail Ayhan - Arda Arslan

SSV:

  1. Mehmet Demirel - Fettah Yiğit
  2. Ergün Çirkin - Kaan Karaağaç

Takdim edilen kupalar ve madalyalarla heyecanlı yarışların unutulmaz anları yaşandı. Offroad tutkunlarının heyecanla beklediği şampiyonanın bir sonraki ayağı için heyecan dorukta!

Editör: Haber Merkezi