Ekim ayı boyunca seyircileriyle buluşan "Eni'nin Kalbi" çocuk operası, 2023-2024 sanat sezonuna coşkuyla adım attı. Can Aksel Akın'ın bestelediği eser, Cennet Türker'in librettosu ve öyküsüyle Şahan Gürkan'ın yönetiminde sahneye konuluyor.

Eserde, Eni ve Mano'nun Kalplerevi'ne ulaşma çabalarını izliyoruz. Anahara'nın peşinde olan bu iki kahramanın amacı farklı; Mano, sevginin insanlara acı verdiğine inanarak onu yok etmek isterken, Eni ise sevgiyi Enoya yeniden yaymak istiyor.

Çocuklar ve aileler, bu büyülü serüveni 1, 7, 8, 22 ve 29 Kasım'da Zehra Yıldız Salonu'nda izleme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, pazar günü aileler için düzenlenen temsil 19 Kasım'da saat 15.00'te başlayacak.

eninin-kalbi-opera-samsun-2

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin orkestrasının seslendirdiği eserin orkestra şefliğini Tolga Taviş yapıyor. Kostümler Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor Hakkı Kandır, ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz'a ait. Eserin koreografisi Çağıl Han Öztornacı tarafından hazırlandı.

Operada Eni rolünde Fatma Hande Anar, Esra Arslantürk ve Umut Yavuz; Mano rolünde Metin Bayram, Murat Çamlıtepe ve Ulaş Kocatürk; Bekçi rolünde ise Eray Dönmez ve İpek İncekaş yer alıyor. Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu da eserde performans sergiliyor.

Biletler, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden ve www.biletinial.com adresinden temin edilebilir. Bu sanat dolu serüveni kaçırmayın!

Editör: İbrahim Canbulat