Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkan sürücüler, Anadolu Otoyolu'nun Düzce ve Bolu geçişlerinde yoğun trafik oluşturdu. Bayram tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen İstanbul ve çevre illerden gelen sürücüler, bölgede akıcı yoğunluğa neden oluyor.

Otoyolun Düzce kesiminde Gümüşova rampaları, Gölyaka ve Kaynaşlı geçişleri ile Bolu Dağı Tüneli, viyadükler, Çaydurt, Köroğlu rampaları, Yeniçağa ve Gerede gişelerinde yoğun trafik gözlemleniyor. Dinlenme tesisleri girişlerinde ve otoyol çıkış gişelerinde araç yoğunluğu arttı.

Samsun Valisi Tavlı'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Samsun Valisi Tavlı'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Polis ekipleri, yoğunluğa göre sürücüleri zaman zaman otoyoldan D-100 kara yoluna yönlendiriyor. Hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle ulaşımın zaman zaman durma noktasına geldiği güzergahta polis, karayolları ve jandarma ekipleri trafik akışını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgedeki trafik yoğunluğu havadan görüntülendi. Tatilcilerin dikkatli olması ve trafik kurallarına uyması önemle vurgulandı.

Editör: Haber Merkezi