CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Öncü, 31 Mart seçimlerine yönelik olarak 2.5 ayı aşkın zamandır sahada olduğunu belirterek, “Çeşitli temaslarımız oluyor, kendimizi anlatıyor, projelerimizi paylaşıyoruz. Birçok konuda fikir, öneri, proje, rapor ortaya koyan, Samsun’un dertleriyle dertlenen raporlar ortaya koymuş yapılardan geliyorum. İnşaat mühendisi olmam hasebiyle sık sık Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerimizin iş ve uygulamalarıyla ilgili yolumuz kesişmiştir” diye konuştu.

Cevat Oncu Askon 5

Masanın diğer tarafına geçip Samsun’a hizmet etmek için yola çıktığını vurgulayan Cevat Öncü, “Samsun'un dertlerini, problemlerini, ihmallerini, olması gereken ihtiyaçlarını hepimiz biliyoruz. Samsun'a ihtiyacı olan hizmetleri getirecek birinci aday olduğum iddiasıyla sahadayım. Bunun karşılığını da görüyoruz. Samsun'daki problemleri bilen birisi olarak benim için seçime hazırlanmak öyle diğerleri gibi çok büyük bir mesai gerektirmedi. Zaten bildiğimiz konular. Sadece çalıştığımız konuları derleyip toparladık” diye konuştu.

Cevat Oncu Askon 4

Samsun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor Samsun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor

Samsun’un sorunlarını tek tek tespit ettiklerini belirten Cevat Öncü, “Samsun neyi konuşuyor, neyi talep ediyor? Birinci sırada iş ve istihdam var. İşsizlik meselesi. En önemlisi genç işsizliği. Üniversite mezunu olup iş bulamayan çocuklarımız çok. İki üniversite bitirmiş, master yapmış insanların iş bulamadığı bir Samsun var. İş insanlarısınız, iş insanlarıyız, nitelikli kalifiye eleman arıyoruz bulamıyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağız. Birinci önceliğimiz Samsun'da işsizlikle mücadele etmek, istihdamı arttırmak, yeni iş alanları, sanayi alanlarını planlamak, bunlara öncülük etmek, doğru alanlarda doğru projelerle ama asla kirli sanayiyi kente sokmayarak mevcutları da zapt altına alıp denetleyerek yürümemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Askon 3

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Projelerimize olan inanç ve güvenden başladığımız noktayı, şu anda çarpı 2 noktasına getirmiş durumdayız. Gerçek anketi sahada da görüyoruz, verilerde de görüyoruz. Kazanmaya en yakın adayız. Samsun'un önemli ihtiyaçları var, Samsun'un yeni bir vizyona ihtiyacı var. İnsanlara dokunduğumuzda bizim için olumlu neticeler alıyoruz. Biz Samsun'u hak ettiği yere getirmek üzere yola çıktık. Samsun'u 12 ay yaşayan şehir yapmak için yola çıktık. Spordan sanata, kültürden turizme, üretime kadar, altyapı üst yapı sorunlarının çözümüne kadar birçok projemiz var.

Dönüp baktığımızda hepimiz iş insanıyız ve hepimiz birilerine yardım ediyoruz. Özellikle öğrencilere sosyal yardımlar yapıyoruz. Belediyenin oluşturacağı modelle sosyal belediyeciliği hayata geçirmek için gerek Samsun'da gerekse dışarıdan kentimize gelmiş ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine mutlaka etkin, sürekli ve yeterli burs vermemiz lazım. Yeterince hizmet üretilmeyen, yanlış yapılan, ihmal edilen mevzuları çözebiliriz. Samsun'u hak ettiği yere iş insanlarıyla beraber belediyenin öncülüğünde getirebiliriz. Ben buna inanıyorum. Samsun'u adaletli şeffaf, hesap verebilir şekilde yöneteceğiz.”

Editör: Haber Merkezi