Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Salıpazarı ilçesinde Kadınlar Günü etkinliğine katıldı. Yüzlerce kadının yer aldığı etkinlikte konuşan Adem Güney, “Belediye Başkanı olduğum zaman ne yapacağım? Birinci maddem ne biliyor musunuz? Web sayfama girip bakabilirsiniz. Kadın Meclisi kuracağız. Şehrin yönetiminde kadınların söz sahibi olmasını teşvik edeceğiz. Burada alınan kararları belediyenin meclisine taşıyacağız. Yönetim birimlerinde ve karar alma mekanizmalarında kadın temsilini artıracağız. Şehirdeki sorunları siz bizden daha iyi biliyoruz. Kaldırımda yürürken yaşadığınız sorunlar, yolda giderken, araç sürerken yaşadığınız sorunları birebir bizden daha iyi bilirsiniz. Kadın Meclisi kurarak bu sorunları burada tartışıp Büyükşehir Belediye Meclisinden karar alıp uygulamaya geçireceğiz” diye konuştu.

Samsun'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı Samsun'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 Yaralı

Buyuksehir Adem Guney Kadin Meclisi 4

Kadın elinin Büyükşehir Belediye Meclisine değeceğini söyleyen Adem Güney, “Kadınlarımız için meslek edindirme kursları açacağız. İş hayatına atılmalarına destek sağlayacağız. Özellikle e-ticaret alanında kadın istihdam ve girişimciliğini destekleyeceğiz. Kariyer ofisleri kurarak kadınlarımızın yeteneklerini de tespit edip ona göre alanlar açacağız” dedi.

GENÇLERE VAATLERİNİ ANLATTI

Daha sonra Samsun Motorlu Sporlar Derneği tarafından düzenlenen organizasyona katılan Adem Güney burada da gençlere projelerini anlattı. Drift ve hız tutkunu olan gençlere kapalı alanlarda ileri sürüş pistleri yapacağını söyleyen Adem Güney şöyle konuştu:

Buyuksehir Adem Guney Kadin Meclisi 3

“Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak kollamak gerekir. Eğer gençlerimiz, modifiye araç konusunda ilerlemek istiyorsa, yarış tutkusunu gidermek istiyorsa ya da öyle bir özelliği varsa önünü açmak lazım. İleri sürüş tekniği bilen bir sürücünün, bir şoförün, bir kaptanın Samsun'dan çıkmasını isterim. Kenan Sofuoğlu dünya şampiyonu oldu. Neden Samsun'dan böyle bir şampiyon çıkmasın. Çocuklarımızı kötü alışkanlıktan koruyacak, kollayacak tedbirleri almamız gerekiyor.”

Buyuksehir Adem Guney Kadin Meclisi 6

E-SPOR ALANINA YATIRIM YAPACAĞIZ

Spor okulları açacaklarını dile getiren Güney, “Özellikle E-spor alanında önemli yatırımlar yapacağız. Gençlerin yeni trendi e-spor. Öyle bir hızla gelişiyor ki, İstanbul'da e-spor müsabakaları yapılıyor. E-spor takımları kuruluyor. 15 bin kişilik salonun bileti bir saatte tükeniyor. Bu spor hızla gençler arasında yayıldığı için sponsorlar da destek veriyor. Bu alanı önemsiyorum. Ayrıca yetenekli, kapasiteli gençlerimiz için sanat atölyeleri kuracağız. Müzisyen gençlerimize enstrüman desteği vereceğiz. Müzik grubu ya da tiyatro grubu kurmak isteyen gençlerimizi teşvik edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

Editör: Haber Merkezi