CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında 19 Mayıs ilçesi Yörükler Mahallesi ve Canik ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar tarafından sevgi ve ilgi ile karşılanan Cevat Öncü, daha sonra da Samsun Akademik Odalar Birlikteliği toplantısına katıldı. Ardından da Samsun Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Derneğini ziyaret eden Öncü, Of-Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile iftar yaptı.

Cevat Oncu Soz Verilip Yapilmadi 6

‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖREVİNİ YAPMIYOR’

Samsun’un tüm problemlerini bildiklerini vurgulayan Cevat Öncü, “Neden şikayetçiyiz? Trafikten şikayetçiyiz. Ulaşımla, ulaştırma ile ilgili ciddi problemlerimiz var. Neden şikayetçiyiz? Sel ve su baskınlarından şikayetçiyiz. Bununla ilgili problemlerimiz var. Büyükşehir Belediyesi'nin görevi sel ve su baskınlarından sonra vatandaşının sadece omuzuna dokunup ‘devlet yanınızda, yaraları saracak’ demekten ibaret değil. Bir dahaki yağmurda benzer şeyler oluyorsa ‘Büyükşehir Belediyesi görevini yapmıyor, ihmal ediyor’ demektir. Dün yine çok şiddetli olmayan bir yağmur yağdı. Çarşamba seller, sular içerisinde. Bu altyapı işlerini ihmal ettikleri gibi altyapının gerekli bakım temizliğini de yapmadılar” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Soz Verilip Yapilmadi 5

‘HAKSIZ VE ADALETSİZ ŞEKİLDE BİR SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTÜYOR’

Cevat Öncü, parti ceketinin kendileri için sadece parti toplantılarında geçerli olduğunu söyleyerek, “Her vatandaş bizim için eşittir. Burada televizyonlarda da izledik. 19 Mayıs Belediye Başkanı'nın dediği gibi; ‘Bakacağız sandıklara. Nereden oy çıkmış? Oy çıkmayan yere hizmet yok.’ gibi bir anlayış bizde yok. Adında adalet olan o partinin adayları bunu yapabilir. Çok para harcayabilirler. Belediyenin imkanlarıyla afişler, billboardlar asabilirler. Benim rakibim bugünkü Çarşamba Belediye Başkanı, Çarşamba Belediyesi'nin imkanlarını kullanarak seçim kampanyası yürütüyor. Yetmedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu için Büyükşehir'in baskı atölyelerini, billboardlarını da kullanarak haksız ve adaletsiz şekilde bir seçim kampanyası yürütüyor. Biz ise 40 yıllık mesleki deneyimizde edindiğimiz, çoluk çocuğumuzun rızkıyla, alın terimizle mütevazi bir kampanya götürüyoruz. Siz de farkındasınız. Billboardlarda onlar var, afişlerde onlar var. Belediye başkanı olduğumda da belediyenin bütçesiyle kendime siyasi rant devşirmek için bu işi yapmayacağım” diye konuştu.

Cevat Oncu Soz Verilip Yapilmadi 7

‘SİZE VERİLİP DE YAPILMAYAN SÖZLERİ MÜSAADE EDİN, BİZ YERİNE GETİRELİM’

“Samsunlu artık söz verilip yapılmayan işlerden bıkmış” diyen Cevat Öncü sözlerine şöyle devam etti:

Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti

“Biz ne söz verirsek onu mutlaka ama mutlaka yerine getiririz. Biz Samsun'un herhangi bir mahallesinde bir iş yapacaksak, hiç kimseyi mağdur etmeden, kimsenin hakkını, hukukunu çiğnemeden yapacağız. Yapacağımız işte vatandaşımıza hak kaybı yaşatmadan yapacağız. Biz bu yola size güvenerek çıktık. Size mağduriyet yaşatmayacağız. Ama sizden bir söz istiyorum. Bize destek olun. Size verilip de yapılmayan sözleri müsaade edin, biz yerine getirelim. Su pahalılığından şikayetçiyiz. Biz diyoruz ki en insani ve hayati ihtiyaç olan içme suyunu Samsun halkına pahalı satmayacağız. Geldiğimiz hafta su faturalarını yarı yarıya indireceğiz. Dar gelinliğe, ihtiyaç sahibine, öğrencilere sahip çıkacağız. Muhtarlarımızla beraber, mahalle sorumlularımızla beraber iş birliği halinde buradaki ihtiyaç sahibi insanların elinden tutacağız.”

Cevat Oncu Soz Verilip Yapilmadi 3

‘BU İŞ FARKLI BİR İŞ. BU HİZMET İŞİ’

En gerçekçi projeleri ve kentin ihtiyaçlarını kendilerinin ortaya koyduğunu belirten Cevat Öncü, “Şimdi bazı adaylar bizim söylemlerimizden hareket ediyor. Ama hiç ben gocunmam. Doğru bir ise onlar da devam etsinler. Yani bana dönüp de ‘benim projemi taklit ediyor’ demeleri komik oluyor. Çünkü ben 3 ay önce sahaya inip bu projeleri ortaya koydum. Daha kimse sahada yokken. Vaatlerimiz ortada, projeler ortada. Her yerde söylediğim gibi bir kere daha söyleyeyim. Bu iş siyasi bir tercih olmaktan çok hizmet işidir. Ben seçildiğim takdirde asla ötekileştirmeden, ‘oncu, buncu, şuncu’ demeden, bu şehri yöneteceğiz. Bu iş farklı bir iş. Bu hizmet işi. Biz Samsun'un önemli ihtiyaçları biliyoruz. Samsun'un depreme hazırlanması gerektiğini bu konuda en ufak bir adım atılmadığını biliyoruz. Bu konuda birikimimiz, donanımımız var” dedi.

Cevat Oncu Soz Verilip Yapilmadi 4

Editör: Haber Merkezi