CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ve eski milletvekili Neslihan Hancıoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Cevat Öncü ilçenin tarım potansiyeline değindi. Türkiye’nin en verimli ovalarından birine sahip Bafra’da üreticinin ürettiğinin karşılığını alamadığını belirten Öncü, “Ekilmeyen, biçilmeyen tarlalar veya ekilip, biçildiği halde değerine ulaşmadığı için toplanmayan mahsuller var. Ya da ‘protesto olsun’ diye dereye, yola dökülen mahsulleri görüyoruz. Diğer taraftan biz tüketiciler, marketlerden çok yüksek fiyatla tarım ürünleri alıyoruz” dedi.

Cevat Oncu Bengululer 4

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tarımın ve üreticinin desteklenmesi, üretilen ürünün değerinde satılabilmesi anlamında bugüne kadar yapılmayanları yapacağını kaydeden Cevat Öncü, “Bugüne kadar çiftçiye, besiciye sahip çıkılmadığı kadar fazla sahip çıkacağız.  Gübre, tohum, fide desteği ve alım garantisi ile depolama tesisleri kuracağız. Üreticiden tüketiciye direkt besin zincirinin oluşması ve ulaşması için üretici pazarlarının yaygınlaşması, pazar yerlerinin çağdaş normlarda ulaşmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Cevat Oncu Bengululer 5

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, iddialı bir aday olduğunu vurgulayarak, “Tecrübeli bir mühendisim. Samsun’un ve Bafra’nın sorunlarını biliyorum. 17 ilçeye eşit ve adil hizmet götüreceğiz. Bizim yöneteceğimiz Büyükşehir Belediyesinde adalet olmazsa olmaz şekilde uygulanacak. Şeffaflık olmazsa olmaz şekilde uygulanacak. Her ilçeye, her mahalleye hak ettiği eşit hizmeti sunacağız. Daha önce hangi siyasi partiye oy vermiş olursanız olun, hangi lidere gönül vermiş olursanız olun, ‘bana oy verin’ demeden önce şunu belirtmek istiyorum” diyerek şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına bakın. Birisi mevcut iktidarın adayı, Çarşamba'nın hali hazırdaki belediye başkanı. Varsa eşiniz, dostunuz sorun. Çarşamba’da yollar köstebek yuvası. Çarşamba ovasının ortasına, birinci sınıf tarım arazisine zehirli biyokütle enerji santralinin yapılmasına izin veren, imza atan arkadaştır. O araziye aynı partinin önceki dönem belediye başkanı ‘Çarşamba’ya zehir santrali yaptırmam’ dedi. Bu arkadaşımızın da ilk icraatı bu zehir santraline izin vermek oldu. Şimdi insanlar soruyor. ‘Çarşamba’yı zehire teslim etti sıra Bafra’ya mı, Samsun’a mı geldi?’ diye.”

Cevat Oncu Bengululer 3

Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası

“Birileri anket yaptırıp kendisini ikinci sırada gösteriyor” diyen Cevat Öncü, “Biz de anket yaptırıyoruz. Bu sahte anketlere itibar etmeyin. Ben size cenneti vaat etmiyorum. Ancak size dürüst, adil, 17 ilçenin eşit şekilde hakkını alacağı bir hizmet vaat ediyorum. Ben size siyasete zenginleşmek için, malımıza mal katmak için girmediğimizin taahhüdünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi