Samsun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Zanlı Yakalandı Samsun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Zanlı Yakalandı

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, iftar öncesi ve sonrası yaptığı ziyaretlerle seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Güne, Gülsan Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek başlayan Öncü, esnafa ‘hayırlı işler’ temennisinde bulunarak sorunlarını dinledi. Tek tek tüm işyerlerine girerek vatandaşla birebir temas kuran Öncü, iftarda da 4 Mevsim Sitesi sakinleriyle bir araya geldi.

Cevat Oncu Chp Iktidar Belediye 7

Ardından da İlkadım ilçesi Ahulu Mahallesi’nde vatandaşlara hitap eden Öncü, “Sizlerin desteği, Allah'ın izni ve takdiriyle inşallah 31 Mart gecesi teslim alacağımız Büyükşehir Belediyesi'nde Samsun'a yakışır hizmetler yapmak üzere yola çıktık. Son yıllarda Samsun'un büyükşehir anlamında iyi yönetilmediğini gördüğümüz için, sizlere güvenerek, mesleki deneyimimize, birikimimize ve donanımımıza güvenerek bu yola çıktık” dedi.

Cevat Oncu Chp Iktidar Belediye 6

Cevat Öncü, “İlk belediye başkanımızdan son başkanımız sevgili Mustafa Demir'e kadar kim bu şehir adına duvara bir çivi çakmışsa, kim bir tuğla koymuşsa, Allah hepsinden razı olsun. Niyetleri iyi ve hizmetleri doğru yapmaya çalıştılar” diyerek konuşmasını sürdürdü.

‘MUZAFFER ÖNDER DE MUHALEFETTEYDİ AMA BAŞARIYLA SAMSUN’U YÖNETTİ’

Bu belediye başkanlarından birinin ismini ayrı tutan Öncü, “Ama onlardan birisi var ki, onu siz çok iyi tanıyorsunuz. Ona ayrı bir parantez açmak lazım, onu ayrı bir yere koymak lazım. Sevgili efsane belediye başkanımız Muzaffer Önder'i hepimiz sevgiyle, saygıyla hatırlıyoruz. O sadece Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı değildi. O tüm Samsun'u kucaklayan, tüm Samsun'un ulaşabildiği, erişebildiği, küçüklerin abisi, amcası, yaşıtlarının arkadaşı, dostu, büyüklerinin de bir evladı olarak Samsun'a onuruyla, gururuyla, dürüstlüğüyle üst düzey hizmetler yaptı. Hani bugünlerde de çok söylüyorlar ya, ‘iktidar bir partide, belediyeler muhalefette olursa hizmet alamaz, hizmet gelmez’ diye. Bu tamamen yalan. Tüm samimiyetimle söylüyorum, yalan. Çünkü 10 yıllık belediye başkanlığı süresince rahmetli Muzaffer Önder de muhalefet partisi belediye başkanıydı. Çok iyi hizmetler yaptı. Alnının akıyla ve dürüstçe yaptı. Görevi bırakırken belediye kasasını artıyla teslim etti” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Chp Iktidar Belediye 5

‘SAMSUN’DA TARIMI, HAYVANCILIĞI BİTİRDİLER’

Bugün gelinen noktada Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye'nin devlet kurumlarına en borçlu ikinci belediyesi olduğunu hatırlatan Öncü konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Samsun'u borç batağına sürüklediler. Bununla beraber bu borçla Samsun'u kümeye düşürdüler. Hem borçlandırdılar hem de gelişmişlik sıralamasında Samsun’u geriye düşürdüler. Biz Allah'ın izniyle bu görevi sizin takdirinizle aldığımızda 17 ilçeye ve tüm Samsunlulara el birliğiyle hak ettiği hizmeti götüreceğiz. Samsun'un çok önemli değerleri var. Samsun'da tarımı bitirdiler. Samsun'da hayvancılığı bitirdiler. Türkiye ve Samsun tarımda, hayvancılıkta kendi kendine yetebilen haldeyken, bugün arpayı, buğdayı, sapı, samanı, eti ithal eder olduk. Doğru mu? Bizim yöneteceğimiz Büyükşehir Belediyesi çiftçiye, üreticiye ve besiciye destek olacak. Biz Samsun'u hak, hukuk ve adalet çerçevesinde hep beraber birlikte yöneteceğiz.”

Cevat Oncu Chp Iktidar Belediye 4

‘HALKA RAĞMEN RANTA DAYALI PROJELERİ MASADAN SÜPÜRECEĞİZ’

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, sosyal belediyeciliğin de ihmal edildiğini vurguladı. Yapacak çok işlerinin olduğunu söyleyen Öncü, “Sosyal belediyecilik tamamen ihmal edildi. Rant belediyeciliğiyle hareket ediyorlar. Müteahhit mantığıyla Samsun'u yönetmeye kalkıyorlar. Böyle bir şey yok. Biz bu eksikleri gördüğümüz için, Samsun'da tekrar sosyal belediyeciliği hayata geçirmek için, marinanın halkın malı olduğunu bildiğimiz için, bu yanlış projeleri gördüğümüz için, Samsun'a sahip çıkmak üzere yola çıktık. Soruyorlar bize ‘ne yapacaksınız marinayı’ diye. Halka rağmen, sadece ranta dayalı projeleri masadan süpüreceğiz” diye konuştu.

Cevat Oncu Chp Iktidar Belediye 3

Editör: Haber Merkezi