Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, seçim çalışmaları kapsamında gündüz Tekkeköy ilçesinde esnaf ve vatandaş ziyareti yaptı. İftar sonrası da Hastanebaşı Mahallesi’nde İlkadım Belediye Başkan Adayı Kemalettin Tangal ile birlikte vatandaşlarla buluşan Adem Güney, projelerini anlattı, kentsel dönüşüme değindi. Gençlere yönelik çalışmalarını anlatan Güne, “Çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için belediye olarak çalışmalar yapacağız. Gençlerimizin sanata ve spora olan ilgilerini geliştirecek adımlar atacağız. Yetenekli gençlerimiz var. Müzik, tiyatro, sanat, spor kursları açacağız. Çocuklarımız yetenekleri ve ilgi alanlarına göre buralarda eğitim alıp kendilerini geliştirecek. Ekipman ve enstrüman desteği sağlayacağız. Gençlerimizi bu alanda teşvik edeceğiz” dedi.

Adem Guney Refah Partisi Belediye Baskani 6

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ, RANTSAL DÖNÜŞÜME ÇEVİRMEYECEĞİZ

Bu bölgenin en büyük sorununun kentsel dönüşüm olduğunu söyleyen Adem Güney, “Kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme dönüşmeyeceğiz. Ada bazlı kentsel dönüşümler yaparak vatandaşımızı mahallesinde tutacağız. Göç etmesine neden olacak şekilde değil, mahallesinde ikametini sağlayarak dönüşümü gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın haklarını vererek kentsel dönüşümü yapacağız. Mağduriyetler yaşatmadan bunu rahatlıkla yapabiliriz. Rant ve kişisel çıkar hesabı yapmadan, makam ve rakam için belediyecilik yapmadan milletimizin hizmetkarı olacağız. Çünkü insanların en hayırlısı, insana faydası olandır. Hoş bir seda bırakabilmek mühim olan” ifadelerini kullandı.

Adem Guney Refah Partisi Belediye Baskani 5

‘SİZ BELEDİYE BAŞKANINA DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI SİZİN AYAĞINIZA GELECEK’

Adem Güney, mahalle meclisleri kuracaklarını söyleyerek, “Mahallelere gidip birebir vatandaşımızı dinleyeceğiz. ‘Ne sorununuz var?’ diye soracağız. Çünkü sorunun içerisinde yaşayan insan, o sorunun çözümünü de sana sunuyor. Diyor ki ‘böyle bir sorun var, şunu şöyle yaparsan ben bu sorundan kurtulurum.’ Mahalle meclisleri kurulacak. Siz belediye başkanının ayağına değil, belediye başkanı sizin ayağınıza gelecek” diye konuştu.

Adem Guney Refah Partisi Belediye Baskani 4

‘NÖBETÇİ MİLLETVEKİLİ’ UYGULAMASINI ÖRNEK VERDİ

2009-2011 yılları arasında AK Parti İl Başkanlığı yaptığı dönemde uyguladığı ‘Nöbetçi milletvekili’ uygulamasını örnek veren Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney şunları söyledi:

“O dönem il başkanlığında nöbetçi milletvekili uygulamasını getirdim. Hatta Cumhurbaşkanımıza dedim ki, ‘Ben vatandaşımızın milletvekilinin ayağına gitmesini istemiyorum. Ankara'ya gidip de milletvekillerine ulaşmasını, kapıda beklemesini istemiyorum. Zaten ulaşabilmek mümkün değil, meclise girebilmek mümkün değil. Samsun'da milletvekillerine nöbet yazacağım. Her hafta, bir milletvekili nöbet tutacak, vatandaşın derdini dinleyecek, çare olacak, çözüm olacak.’ Bunu Samsun'da başardım, uyguladım. Gazetelere ilan veriyordum, ‘falan gün falan saatlerde milletvekilimiz sizin sorunlarınızı dinleyecek, gelin parti binasına’ diye. Asıl amaç milletin hayır duasını alabilmektir. Sorunu olan vatandaşımızın sorunu çözebilmektir.”

Bayram Tatilinde Trafik Kazaları: 2. Günde 11 Ölü, 1295 Yaralı Bayram Tatilinde Trafik Kazaları: 2. Günde 11 Ölü, 1295 Yaralı

Adem Guney Refah Partisi Belediye Baskani 3

Editör: Haber Merkezi