Samsun Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, alışveriş ve tatil hareketliliğinin arttığı bu dönemde marketler ve manavlar gibi yoğun alışveriş yapılan işletmelere özel denetimler gerçekleştirdi.

Marketlerde fiyat etiketi kontrolü, ürünlerin son kullanma tarihlerinin incelenmesi ve ödeme ile etiket fiyatı arasındaki uyumsuzlukların önlenmesi gibi konular titizlikle ele alındı. Özellikle şeker ve çikolata gibi bayram ürünlerinde beklenen artışları dikkate alan zabıta ekipleri, ürünlerin gramajını ve son kullanma tarihlerini dikkatle inceledi. Denetimler sırasında tespit edilen eksiklikler işletmelere bildirilerek gerekli idari işlemler uygulandı.

Samsun Kurban Bayrami Zabita Denetim 3

Vali Tavlı'dan 15 Temmuz Şehitlerinin Kabirleri Ve Ailelerine Ziyaret Vali Tavlı'dan 15 Temmuz Şehitlerinin Kabirleri Ve Ailelerine Ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, "Hemşehrilerimizin huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri için ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Bayram öncesi alışverişlerde mağduriyet yaşanmaması için denetimlerimizi sıklaştırdık. Amacımız, bayram öncesi ve bayram süresince şehrimizde huzur ve güvenin sağlanmasıdır. Tüm hemşehrilerimizin bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ederim" dedi.

Editör: Haber Merkezi