Yeniden Refah Partisi Canik Belediye Başkan Adayı Yılmaz Hocaoğlu, ilçede seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Gündüz ve iftar sonrası programlarıyla vatandaşlarla sürekli temas halinde olan ve projelerini anlatan Hocaoğlu, 31 Mart seçimlerinin ardından ilçe halkının hak ettiği hizmeti alacağını dile getirdi.

Özellikle kadınlara yönelik projelerini anlatan Hocaoğlu, “Kadınların ev ekonomisine katkıda bulunması zorunlu hale geldi. Biz de diyoruz ki ‘sen üret biz satalım.’ Sen satmak için uğraşma. Ne üretiyorsan, el emeği göz nuru ürünlerinizi biz sizin adınıza satalım. Kırsaldaki mahallelerimizde de üretimi teşvik etmek zorundayız. Artık insanlar doğal ürün arıyor, bulamıyoruz. Doğal yumurta almak için pazarı baştan aşağıya iki kere geziyorsunuz. O nedenle göreve geldiğimizde ‘Doğal Ürünler Pazarı’ kuracağız. Tamamen doğal ortamda yetiştirilen, üreticimizin ürünleri burada yer alacak” dedi.

Yilmaz Hocaoglu Akparti Elestiri 5

‘VATANDAŞIMIZI TEŞVİK EDİP DESTEKLEYECEĞİZ’

Tarımı, hayvancılığı ve üretimi her zaman destekleyeceklerinin altını çizen Yılmaz Hocaoğlu, “Vatandaşımız teşvik etmek zorundayız. Önünü açmak, yardımcı olmak zorundayız. Şimdi ‘Hem hizmet edeceğiz, teşvik edeceğiz’ diyorsun. Hem de bu hizmetleri para karşılığında yapıyorsun. İlk kez duydum. Kurbanda hayvan kesiyorsunuz, onun atıklarını kepçeyle almak için belediye sizden bir bedel istiyor. Her şey para değildir. Bazı şeyleri insanlara teşvik amaçlı, hizmet amaçlı sunarsın. Yasal olarak para almak zorundaysan da oraya sembolik bir rakam yazarsın” diye konuştu.

Yilmaz Hocaoglu Akparti Elestiri 4

‘GELİN HEP BİRLİKTE BİR SARI KART GÖSTERELİM’

“Her şeyin bir başlangıcı var” diyerek sözlerini sürdüren Hocaoğlu, “Gelin hep beraber sarı kart gösterelim. Esasında vatandaş bu sarı kartı Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde gösterdi. Tarihinin en zayıf mitingi oldu. O meydanı öyle görünce üzüldüm. Çünkü bu ülkeye ciddi anlamda hizmet etti sayın Cumhurbaşkanımız. Onu bu duruma düşüren, ‘biz neyi gösterirsek o’ mantığıyla hareket eden insanlara da bir ders vermek adına bir değişimi başlatalım. Gelin, siz de bize bu mücadelede destek verin” ifadelerini kullandı.

Yilmaz Hocaoglu Akparti Elestiri 2

Samsun'da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren 2 Kişi Kurtarıldı Samsun'da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren 2 Kişi Kurtarıldı

‘MİLLETVEKİLLERİ BANA DESTEK VERSEYDİ O VİYADÜKLER BUGÜN ORADA YOKTU’

Seçim çalışmaları kapsamında herkesi dinlediklerini ifade eden Hocaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“3-5 gün önce vatandaşımızın biri, ‘başkanım size bir soru sormak istiyorum’ dedi. Sonra, ‘Samsun kamu yatırımlarında pay almada kaçıncı sırada’ diye sordu. Hiç beklemiyordum böyle bir soruyu. ‘15’nci sıralardadır’ diye cevap verdim. ‘Hayır 69’ncu sırada’ dedi. Bunu niye anlatıyorum. Samsun’un, her dönem genel başkan yardımcıları, bakanları vardı. Her dönem bakanımız vardı.

Yilmaz Hocaoglu Akparti Elestiri 6

Ama Samsun kamu yatırımlarından pay almada 69. sırada. Niye? Çünkü sahipsiz. Samsun’a ömründe ilk defa milletvekili olduktan sonra gelen vekillerimiz var. Getirdiler önümüze koydular, biz de gittik oy verdik mi? Şimdi de böyle ceremesini çekiyoruz. Canik’e bu viyadüklerin yapılmasına karşı çıktık. O zaman milletvekilleri bana destek vermiş olsalardı, bugün o viyadük orada yoktu. O zaman da sahip çıkmadılar Samsun’a. Bu hatayı yapan kardeşlerimizden biri olarak söylüyorum. Önümüze ne koydularsa oy verdiğimiz için bugün bu sıkıntılar yaşanıyor. Tepkimizi ortaya koymadığımız için bu sıkıntılar yaşanıyor.”

Editör: Haber Merkezi