AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet'in Türk milleti için büyük bir destan ve onur kaynağı olduğuna vurgu yaparak, bu önemli günün coşkusunu hep birlikte yaşadıklarını belirtti.

Yılmaz'ın mesajında, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kadın, erkek, genç, yaşlı demeden tüm halkımızın kahramanlıkları, fedakarlıkları sonucu 29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimiz, bizler için büyük bir destan ve onur kaynağıdır. Şuan büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılının gururunu hep birlikte yaşıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Yılmaz, mesajında ayrıca Türk milletinin Cumhuriyet'i kurarken gösterdiği azmi ve bağımsızlık kararlılığını vurgulayarak, "Cumhuriyet'in 100. yıl dönemini büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Her bir Türk devletinin bir öncekinin temelleri üzerine kurulduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarih sahnesindeki yerini alması olağanüstü bir mücadele ve azim gerektirmiştir." şeklinde konuştu.

Milletvekili Yılmaz, Türk milletinin Cumhuriyet'in değerlerine her zaman sahip çıkacağını vurgulayarak, "Cumhuriyet'in yaşaması için mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir. Ne mutlu Türk'üm diyene." dedi. Ayrıca, tüm şehit ve gazileri minnet, şükran ve rahmetle anarak, Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularıyla kutladı.

Editör: İbrahim Canbulat