Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Olağan Seçimli Genel Kurulu, İstanbul'daki Genel Merkez binasında gerçekleşti. TSYD üyelerinin yoğun katılım sağladığı kongreye; Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, TSYD Samsun Şubesi Başkanı Murat Sandıkçı, TSYD Samsun Şubesi Kurucu Başkanı Avni Demir, Samsun Şubesi yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

Oguz Tongsir Tsyd Samsun 3

Kongrede TSYD'nin mevcut Başkanı Oğuz Tongsir güven tazeledi. Oğuz Tongsir, yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü temsilcilik ve başkanlık bayrağını geçtiğimiz aylarda devreden TSYD Samsun Şubesi'nin Kurucu Başkanı Avni Demir'i ise hizmetlerinden dolayı plaketle onurlandırdı.

Kongrede Samsun heyeti; TSYD Başkanı Oğuz Tongsir'e Samsun'un simgesi olan Atatürk Anıtı heykeli hediye etti. Aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle yapılacak olan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Samsun Şubesi'nin ortak yeni hizmet binasının projesi gösterildi.

Oguz Tongsir Tsyd Samsun 4

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, "Samsun Şubesi'nin yeni Başkanı Murat Sandıkçı ve yönetiminin genç bir ekip olduğunu biliyorum. Kurucu Başkanımız Avni Demir ağabeyimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlere de başarılar diliyorum. Yeni hizmet binasının projesini çok beğendim. TSYD Genel Merkezi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Açılışında mutlaka Samsun'da olacağım" dedi.

TSYD’de Görev Dağılımı Yapıldı

 Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) 8 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu’ndaki seçimler sonucunda Oğuz Tongsir’in başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu görev dağılımını yaptı. Yeni yönetim kurulunda görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Oguz Tongsir Tsyd Samsun 5

Nuri İmre, Recep Çınar ve Murat Taşkın Asbaşkan,

Ahmet Fisunoğlu Genel Sekreter,

Bahri Havadır Mali İşler Sorumlusu,

Kemal Çağlayan Şubeler Sorumlusu,

Hilmi Türkay Basın Sorumlusu,

Bülent Karadaş Dış İlişkiler Sorumlusu

Adnan Poyraz, İlhan Öztat, Emin Demir, Mustafa Karagöl, Rafet Topçu ve Aygün Özipek’ de üye olarak görev yapacaklar.

Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak

Editör: Haber Merkezi