Samsun’un Terme ilçesinde çocuklar için düzenlenen 'Terme Amazon Kano Festivali' büyük ilgi gördü. Etkinlikte çocuklar, kano kullanma deneyimi yaşadı.

Samsun’un Terme ilçesinde, Terme Belediyesi ve Ordu, Giresun ve Samsun’daki kano kulüpleri iş birliğiyle ilk kez 'Terme Amazon Kano Festivali' düzenlendi. Gölyazı Mahallesi'ndeki göller bölgesinde gerçekleşen festivale yüzlerce çocuk ailesiyle katılarak kano yapma fırsatı buldu. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Çocuklarımızın doğadaki mutluluğunu görmek, onlara bir farkındalık yaratmak bizi çok mutlu ediyor. Burası aynı zamanda Amazonların başkenti. Türkiye'nin ve Samsun'un güler yüzü haline getireceğiz,” dedi.

Terme Kano Cocuklar Festival 6

Karadeniz’in En Büyük Kano Festivali

Ordu Kano Kulübü Başkanı Mustafa Sarıkaya, "Muhteşem bir doğa parkuru gördük. Bu alanda yüzlerce çocuk var. Karadeniz'in en büyük 'Kano Çocuk Festivali' olacak," ifadelerini kullandı.

Terme Kano Cocuklar Festival 5

Başkan Halit Doğan'dan 15 Temmuz Mesajı Başkan Halit Doğan'dan 15 Temmuz Mesajı

Eğlenmeye Geldik

Kano yapacağı için heyecanlı olduğunu belirten Ilgın Çamaş (12), "İlk kez böyle bir deneyim yaşayacağım. Ankara’dan Kurban Bayramı için gelmiştik. Bugün burada etkinlik olduğu için eğlenmeye geldik," dedi.

Terme Kano Cocuklar Festival 3

Kaynak: dha