Tekkeköy, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümünü fener alayı yürüyüşü ve muhteşem havai fişek gösterileriyle coşkuyla kutladı.

Tekkeköy Belediyesi ve Tekkeköy Kaymakamlığı iş birliğiyle düzenlenen fener alayı yürüyüşü, Gençlik Merkezi önünde başladı. Büyük bir katılımla gerçekleşen yürüyüşe Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve ailesi de katıldı.

tekkekoy-cumhuriyet-bayrami-5

Atatürk ve Türk Bayrağı öğrenciler tarafından en önde taşındı. Ardından, okul bando takımının ritimleri eşliğinde Nostalji Park istikametine doğru hareket edildi. Vatandaşlar, meşalelerle yürüyüşe renk kattı. Yürüyüşün sonunda, muhteşem bir havai fişek gösterisiyle 100. yıl coşkusu tüm ilçeye yayıldı.

tekkekoy-cumhuriyet-bayrami-6

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünü ilçemizdeki Fener Alayı yürüyüşüyle büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizin katıldığı ve büyük bir gurura şahit olduğumuz bu günde tarifi imkansız duygular yaşıyoruz. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Nice 100 yıllara" diye konuştu.

tekkekoy-cumhuriyet-bayrami-4

tekkekoy-cumhuriyet-bayrami-3

Editör: İbrahim Canbulat