Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında, partisinin Şereflikoçhisar adayı Muhammed Doğan ve İlçe Başkanı Sedat Demirel ile Şereflikoçhisar Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

CHP’li Çan: Seferberlik Yönetmeliği Saray Rejiminin Sıkıyönetim Kanunu CHP’li Çan: Seferberlik Yönetmeliği Saray Rejiminin Sıkıyönetim Kanunu

Kılıç, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde 5 yıldır verdiği sözü tutmayan yönetimi gönderdiklerini belirterek, "Vaatlerini yerine getirmeyenleri, geldikleri gibi gönderiyoruz. 'Kreş' dediler, yapmadılar, gönderiyoruz. 'Gençlik merkezi' dediler, yapmadılar, gönderiyoruz. 'Köprülü kavşak' dediler, yapmadılar, gönderiyoruz. 'Yollara asfalt' dediler, vermediler, gönderiyoruz. 'Kaldırım, park, bahçe' dediler, yandaşı zengin ettiler, vatandaşın yüzünü güldürmediler, gönderiyoruz. Şereflikoçhisar, Ankara Büyükşehir'i değiştiriyoruz.

Şereflikoçhisar'ı Allah'ın izniyle değiştiriyoruz. Taş üstüne taş koymadılar. Bir tane metro yapmadılar. Bir garibanın başını sokabileceği bir sosyal konut üretmediler. Evlenemeyen gençlerimizin yanında durmadılar. Diplomalı; ama işsiz gençlerimizi, iş güç sahibi, meslek sahibi, sanat sahibi yapmadılar. İşsiz kadınlarımızın elinden tutmadılar. Köylünün yanında durmadılar. Tarımı desteklemediler. Hayvancılık yapana da destek vermediler, gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

'ANKARA KÖYLÜSÜNE TOHUMLUĞU ÜCRETSİZ VERECEĞİZ'

Vaatlerini anlatan Kılıç, çok hızlı ve gayretle çalışarak Ankara'yı ayağa kaldıracaklarını söyleyerek, "Şereflikoçhisar bir ziraat merkezi. Tarımı bitirdiler. Evren'de, Haymana'da, Polatlı'da tarımı bitirdiler. Ankara, Anadolu'nun en verimli tarım arazilerine sahip. Köyde hayvancılık yapan yok. Köylü yumurtasını şehirdeki marketten alıyor. 42 lira 1 litre mazot. 14 Mayıs'ta milletvekili seçiminde mazotun litre fiyatı 18 civarıydı, bugün 1 litre mazot 42 lira. Yazık değil mi? Bu traktörlerin deposu nasıl dolacak? Bu tarlalar neyle sürülecek?

Gübreyi neyle alacak bu köylü vatandaşımız? Büyükşehir Belediyesi de elinden tutmadı. Şu an Şereflikoçhisar'daki çiftçi kardeşim 100 liralık gübreyi 300 liraya alıyor, farkında mısınız? Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak zirai gübre fabrikasının kuruluşunu gerçekleştireceğiz. Zirai gübreyi köylümüz bugünkü fiyatının yarısına alacak. Tarlasına rahatlıkla atacak.

Ata tohumlarımız, bu toprağın yerli tohumları başta olmak üzere zirai tohumlarımızı üretecek, fabrikamızı oluşturacağız. Kendi tohumluk ekim alanlarımızı belirleyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi'nin depolarından silolarından başta Şereflikoçhisar olmak üzere Ankara köylüsüne tohumluğu ücretsiz olarak teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ'

Kılıç, vatandaşların geçim sıkıntısı çektiğini belirterek, "Belediyemizden iki yardım paketi açacağız. Bunlardan bir tanesi evlilik hazırlığı yapan 1 yıl geri ödemesiz, 3 yıl da taksit taksit ama faizsiz ödenecek şekilde 250 bin lira yardım yapacağız. İkincisi genç kardeşlerimize evliliklerinin ilk 12 ayında kira desteğinde bulunacağız. 130 maddelik vaatlerimiz var Ankara'ya. Emeklilerimizin yanında olacağız. Alışverişini yapamayan yaşlı, hasta, düşkün büyüklerimizin ya da engellilerimizin alışverişlerini biz yapacağız. Her mahalleye bir mahalle kreşi kuracağız.

Her ilçeye bir gençlik merkezi kuracağız. Dolup taşarsa bir gençlik merkezi daha kuracağız. Gençlerimizi kültür, sanat, yabancı dil, ders etütleri gibi konularda kesinlikle yalnız bırakmayacağız. Yeni doğan yavrularımız için ilk 12 ay çocuk bezi ve bebek mamasını annelerin adresine belediye olarak biz götürüp bırakacağız. 1 Nisan günü inşallah Mansur Yavaş'ın makam arabasına bineceğim, 5 yıl boyunca da o arabayı değiştirmeyeceğim. Lüks yok, israf yok, şatafat yok. Kaynak belediyede, faize verilen borç belediyeyi batırmaktan başka bir işe yaramıyor. Kaynak belediyenin kasasında, masasında, kesesinde. Çalışacak olana para var, kaynak var" diye konuştu. 

Kaynak: dha