Yeniden Refah Partisi’nin ABB Adayı Suat Kılıç seçim çalışmaları kapsamında Nallıhan ilçesi Çayırhan Mahallesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Kılıç, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı yardımın Ankara’da yaşayan 6 milyon vatandaşın hakkı olduğunu, bu nedenle vatandaşların yardım karşılığı oy vermek zorunda olmadığını söyleyerek “Nallıhan'ı, Çayırhan’ı, Güdül’ü, Beypazarı'nı, Haymana’yı ve Bala'yı çantada keklik görmesinler.

Verirsin sosyal yardımı, alırsın oyları diye düşünmesinler. Yüzlerine vurun bunları. Yapılan yardımlarda payına düşen hak sahibi olan alsın, yesin helali hoş olsun. Ama ellerinde parti listeleriyle dolaştıklarını duyuyorum adreslere ulaştıklarını duyuyorum. Ellerinde farklı bir listelerle dolaşıyorlarsa bu hak değildir. Helal değildir. Hukuki değildir. Bunun altını çizmemiz lazım. Ve vatandaşımıza açık bir çağrıda bulunuyorum. Yardım paketlerini getirenleri Oy vermek mecburiyetinde değilsiniz. Yapılan yardımlar Ankara'da yaşayan 6 milyonun hakkıdır, vergileridir. Hak sahibiyseniz helali hoş olsun. Zaten bu noktada bir problem yok. Ama hak sahibine yardım kolisini kendi cebinden vermiyor ki ayrıca kendi zekâtı değil. Kendi bağışı da değil” diye konuştu.

CHP'li Çan Buğday Üreticileriyle Buluştu CHP'li Çan Buğday Üreticileriyle Buluştu

‘BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERE SESLENİYORUM’

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlara seyirci kalınmaması gerektiğini ifade eden Kılıç, “Başta ülkemiz olmak üzere Bütün Müslüman ülkelere, devletlere ve halklarına sesleniyorum. Bu katliamlara göz yumulmamalıdır. İsrail'le ticaret bugün kesilmelidir. Burada da kadınlar var. Onların da ana yüreği var. Bir konuya dikkat çekiyorlar. İsrail terör devleti, Gazze'deki katliamlarına, Ramazan demeden, iftar, sahur demeden devam ediyor. Çocuklar ve kadınlar katlediliyor. İsrail terör devletinin bakanları bile artık Gazzelilerin yaşama hakkı olmadığını iddia ediyor ve savunuyor. Savaş suçlusu Netanyahu’ya, uluslararası ceza mahkemesinde yargılanacaktır.

Netanyahu'ya destek verenler, bu katliama göz yumanlar da uluslararası ceza mahkemesinde yargılanacaktır. Sonları hüsrandır. 2’nci Dünya Savaşı'nda Almanya'da işlenenden daha beter savaş suçlarını işlemeye devam ediyorlar. Milyonlarca insanı refah kapısının önünde kış koşullarında, Ramazan günlerinde hiçbir kutsala aldırış etmeksizin açlığa mahkûm ediyorlar. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri tarafından dökülen gözyaşları inşaat gözyaşlarıdır. Sahte gözyaşlarıdır. Onlar katliamın sadece seyircisi değil azmettiricisidir. Bu savaş suçlarına karşı uluslararası kamuoyu harekete geçmelidir” ifadelerinde bulundu. (DHA)

Kaynak: dha