Mayıs'ta Türkiye Otomobil Pazarı Yüzde 10.1 Daraldı Mayıs'ta Türkiye Otomobil Pazarı Yüzde 10.1 Daraldı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 8K teknolojisi, film endüstrisinde yaygınlaşıyor. 8K sayesinde film ve video sanatçıları, suyun üzerinde ve altında etkileyici doğruluk ve gerçekçilikle görüntü alabiliyor. Samsung'un Neo QLED 8K TV'leri, görüntü iyileştirme özellikleriyle tüketicilere sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor.

'NEO QLED 8K, 8K EKOSİSTEMİNİN HAYATA GEÇMESİNDE HAYATİ ROL OYNUYOR'

Açıklamada görüşlerine yer verilen "Avatar: Suyun Yolu" filminin 8K çözünürlüklü su altı çekimlerine imza atan su altı görüntü yönetmeni Pawel Achtel, "Neo QLED 8K ekranda, izleyiciler okyanusun derinliklerindeki etkileyici renk doğruluğunu ve en detaylı sahnelerin tüm nüanslarıyla yansıtılışını görebiliyor. Neo QLED 8K, 8K ekosisteminin hayata geçmesinde hayati rol oynuyor. Yalnızca istisnai netlikte içeriği göstermekle kalmıyor, aynı zamanda daha düşük çözünürlüğe sahip görüntüleri de neredeyse 8K kalitesine yükseltiyor. Böylece en yüksek kalibrede, sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor." ifadelerini kullandı.

Samsung Neo QLED 8K TV'nin 8K AI Upscaling Pro ve AI Motion Enhancer Pro gibi özellikleriyle, içeriklerin üretimi ve izlenmesinde görsel hikaye anlatımına sunduğu katkılara dikkati çeken Achtel, "Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2024'te Neo QLED 8K TV'nin ileri seviye özelliklerine tanıklık ettikten sonra, bu özelliklerin gerçekçiliği ve sürükleyiciliği bir adım ileriye taşıdığını rahatlıkla söyleyebilirim. 8K teknolojisinin gerçek gücü, yapım ve görüntüleme teknolojilerini kusursuz bir biçimde bir araya getirmesinde ve içeriğin üretimi ile tüketimi arasında kurduğu yeni bağda kendini gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: aa