Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak Canik’ten Kadın İstihdamında Büyük Atak

Samsun Haber - AK Parti Büyükşehir Belediye Adayı Halit Doğan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Samsun Kart uygulamasını devreye alacaklarını anlattı.

Samsun Kart uygulaması hakkında bilgi veren Doğan, şöyle konuştu:

"Samsun Kart ile tüm Samsun’u tek bir çatı altında topluyoruz. Güçlü Samsun kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın zorlu yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Samsun Kart uygulamasını hayata geçireceğiz. Ulaşım, alışveriş gibi gündelik ihtiyaçlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sağlanacak destekler, Samsun Kart ile gerçekleştirilecek. Samsun Kart, aktivasyon sağlanarak tramvay, otobüs ulaşımında, yerel bakkal, market ve esnaflar ile yapılan alışverişlerde kullanılabilecek."

Doğan, Samsun Kart'ın barkod sistemi ile temassız da kullanılabileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Samsun Kart Halit Dogan 2

"Bu sistem sayesinde ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini kırmadan yardım yapabilmek, destek kartlarıyla yerel esnaftan alışveriş yapılmasını sağlayarak esnaflarımızın da güçlenmesine katkı vermek mümkün olacak. Samsun Kart sadece ihtiyaç sahipleri tarafından değil, isteyen tüm Samsunlu hemşehrilerimiz tarafından kullanılabilecek. Kartı kullanan vatandaşlarımız çeşitli avantajlardan yararlanabilecek. Samsun Kart ile aynı zamanda gençlerimizin tüm hizmetlerden daha fazla indirimle yararlanmasını sağlamış olacağız. Gençlerimize sınav, bayram, tatil gibi günlerde sürpriz hediye kuponlar sağlayacağız. Bir yandan da Samsun Kart ile çevre dostu bir yaklaşımla hareket etmeyi sürdüreceğiz. Sıfır Atık Projesi ile topladığınız atıklar, geri dönüşüme gidecek ve karşılığında Samsun Kart'ınızda puanlar birikecek. Bu puanlar ulaşımda, alışverişte ve sosyal tesislerde kullanılabilecek. Böylece hem çevre korunacak, hem bütçe."

Editör: Haber Merkezi