SAOB, Samsun Valisi Orhan Tavlı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Son Valiler Kararnamesi ile Samsun’a atanan Vali Tavlı’nın ziyaretine, SAOB Dönem Koordinatörü ve Sözcüsü  Cevat Öncü başkanlığında, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hüseyin Talak, Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, Samsun Noter Odası Başkanı Türkay Tezir, Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver Öğütcü, Samsun Tabip Odası Başkanı Ömer Faysal Çadır, Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Akın Ömür, Samsun Barosu Başkanı Pınar Gürsel Yıldıran, Samsun Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Elif Köse Avan, Şehir Plancıları Odası Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Tekcan, Gıda Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilcisi Buse Yegin, Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Bayram Çelik, Samsun Diş Hekimleri Odasını temsilen Abdullah İlker, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Çetin Çelik, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Ünsal Kıran, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube 2. Başkanı Ercan Yanoğlu ve Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Burak Şener katıldı.

samsun-saob-vali-3

SAOB tarafından oluşturulan ‘Kent Raporu’, Vali Orhan Tavlı'ya takdim edildi. Samsun'un, kentleşme, ulaşım ve ulaştırma, doğa olayları ve kent riskleri, sanayi ve istihdam, tarım ve hayvancılık, kırsal kalkınma, enerji, çevre, sağlık  gibi önemli konularının ele alındığı rapor ile ilgili bilgi paylaşıldı.

samsun-saob-vali-4

SAOB Dönem Koordinatörü ve Sözcüsü Cevat Öncü ; "Sayın Valimiz, hazırladığımız ‘Kent Raporu'nu ve gündeme getirdiğimiz konuları son derece değerli buldu. Raporu detaylı bir şekilde inceleyeceğini ifade etti. SAOB'un, farklı meslek odalarını, Samsun ortak paydası etrafında buluşturmasını takdirle karşıladığını ve en kısa sürede SAOB'u ziyaret edeceğini belirtti. Sayın Valimize, sunmuş olduğumuz Kent Raporuna gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat