CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsun’un kanaat önderleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu iftar sonrası konuşan Öncü, “Bu masa gerçekten çok özel bir masa. Hiç zannetmiyorum ki bir seçim öncesi bu kadar farklı birikime sahip, böylesine derinliği olan insanlar bir araya gelebilmiş olsun. Bundan mutluluk duyuyorum ve bu bir araya gelmenin aslında Cevat Öncü için değil, Samsun ortak paydası etrafında birleşebilmek için olduğunu görüyorum.

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 3

Burada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış sevgili Zihni Şahin ağabeyimiz, değerli büyüğümüz var. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı süreci yaşamış Mehmet Kemal Ünsal Bey var, İsmail Uyanık Başkanım var, İzzet Altuntaş Başkanım var. Çeşitli partilerde il ve ilçe başkanlığı yapmış büyüklerimiz var. Sivil toplum kuruluşlarında, meslek odalarında başkanlık yapmış ve halen yapan arkadaşlarımız var. Yani Samsun'un bütün dinamikleri burada. Bu, son derece mutluluk verici” diye konuştu.

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 8

‘SAMSUN’UN KAYBETTİĞİ İVMEYİ TEKRAR YAKALAMASINI İSTİYORUZ’

Samsun'a hizmet için çıktığı bu yolda görüş ve önerileri dinlemek istediğini dile getiren Cevat Öncü, “Samsun'un sorunlarını, problemlerini üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz. Çünkü bu şehirde yaşıyoruz. Biz seçim çalışmaları öncesinde de bu işleri çalıştık, sorguladık, masaya yatırdık. Neler yapılabiliriz? Nasıl başlamalıyız? Nasıl ilerlemeliyiz? 40 yıl deneyimli bir inşaat mühendisi olarak kendi mesleki birikimimizden, donanımımızdan Samsun'u nasıl yararlandırabiliriz? Samsun’a son yıllarda kaybettiği ivmeyi tekrar nasıl yakalatabiliriz? Bu ve bunun gibi başlıklar altında bir sürü teknik çalışma içerisindeyiz” diye konuştu.

“İyi ki ben bu yolculuğa çıkmışım” diyerek sözlerine devam eden Öncü şunları söyledi:

Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin! Samsun Valiliğinden Önemli Duyuru: Denize Girmeyin!

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 10

“İyi ki böyle bir niyetle yola çıkmışım. Bunu çok samimi olarak görüyorum. Sizlerden aldığım ışıkla bunu fazlasıyla idrak ediyorum. Biliyor ve inanıyorum ki sizleri buraya getiren Samsun ortak paydasında buluşabilmek ve Samsun'un dertleriyle dertleniyor olmak. Ayrıca Samsun’u hak ettiği yere nasıl getirebiliriz duygusuyla beraber bu şehri özümsemiş olmamızdan kaynaklanıyor. Bu masanın etrafında çok farklı siyasi düşüncelerden ve farklı zamanlarda farklı siyasi partilerde siyaset yapmış, yapmaya devam eden insanlar var. Bu da ayrı bir mutluluk vesilesi. Çünkü biliyoruz ki yerel seçimler parti seçimi değil, lider seçimi değil. Yerel seçimler hizmet odaklı olarak parti tercihinden önce en iyi hizmeti yapacağına inanılan adayın tercih edildiği seçimler.”

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 7

‘YAŞAMAKTAN KEYİF ALINAN VE YAŞAMIN KOLAYLAŞTIĞI BİR SAMSUN İSTİYORUZ’

Cevat Öncü, yaşamaktan keyif alınacak bir Samsun oluşturabilmeyi hedeflediklerini belirterek, “Samsun'un eksiklerini, ihtiyaçlarını giderebilmeyi, sahilini koruyabilmeyi istiyoruz. Samsun’u deprem dirençli bir kent haline getirilmeyi, sel su baskınlarıyla anılan bir şehir olmaktan çıkartabilmeyi hedefliyoruz.  Doğuda havalimanına, batıda Taflan noktalarına gitmeyen raylı sistemi uzatabilmeyi, güneyde otogara gitmeyen raylı sistemi götürebilmeyi planlıyoruz. Şehir hastanesi bitti bitiyor, ulaşım problemlerinin hiç düşünülmediği bir Samsun'u, daha yaşanası bir hale getirmek ve yaşamı kolaylaştırmak için bu yola çıktığımızı belirtmek istiyorum” dedi. 

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 5

‘İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN YAPILAN ANKETLER TAM BİR ALGI OPERASYONU’

Yapılan anketler hakkında da konuşan Cevat Öncü, “Aslı astarı olmayan anketlerin yayınlanması sağlanıyor. Seçimin bir ekonomisi var. Bir görünen ekonomisi var, bir de derin ekonomisi var. Bu derin ekonomi çok enteresan çalışıyor. Bugün merkez medya kalmadı zaten. Yandaş medya ve muhalif medya var. Bu yandaş medya kanallarında asılsız anketler yayınlanıyor. Biz sahayı görüyoruz. Üçüncü ya da dördüncü olması bile zor olan aday kendini ikinci sırada gösterebiliyor, gösterme çabasında.

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 6

Tamamen algı operasyonu. Tabii ki sizler bunu görebiliyorsunuz ama etrafımızdaki insanları etkilemek için yapılan işler bunlar. Ama biz her şeye rağmen gayet olumlu, mütevazi kendi alın terimizle beraber birkaç eşin dostun ufak tefek destekleriyle beraber ama manevi desteklerini çok üst düzeyde hissederek bu yolda yürüyoruz. İnanıyorum ki Samsun'un bu talihini, kaderini değiştirebilecek bir seçim olarak gördüğüm 31 Mart seçimlerini sizlerin de destekleriyle beraber kazanmaya çok yakınız” diye konuştu.

Cevat Oncu Kanaat Onderleri 4

Editör: Haber Merkezi