Samsunspor, Hüseyin Eroğlu'nun ayrılmasının ardından yeni bir teknik direktör arayışına girdi. Ancak, yerli teknik adaylarla anlaşma sağlanamadı. Bunun üzerine Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, boşta olan Alman teknik direktör Markus Gisdol'u tercih ettiklerini açıkladı.

Son olarak Lokomotiv Moskova takımında görev yapan ve 1 Mart 2022 tarihinde Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla istifasını veren Markus Gisdol, o tarihten itibaren herhangi bir takımda görev almadı. Rusya'da 12 maçta görev yapan Gisdol, 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı.

Gisdol, Samsunspor'un yeni teknik direktörü olarak göreve başlayacak. Bu atama ile birlikte Kırmızı-Beyazlılar, sezon sonuna kadar Gisdol'un liderliğinde hazırlanacak.

Samsunspor'dan Açıklama

Samsunspor Kulübü'nden yapılan açıklamada da şu bilgilere yer verildi:

"Kulübümüz, teknik direktörlük konusunda 54 yaşındaki tecrübeli Alman çalıştırıcı Markus Gisdol ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. 

Yeni bir yapılanma içerisine giren ve daha önce Futbol Direktörlüğü görevine Fuat Çapa'yı getiren kulübümüz, teknik direktörlük görevi için Markus Gisdol ile el sıkıştı. 

Son olarak 2021-2022 sezonunda Rusya Premier Lig ekiplerinden Lokomotiv Moskova'yı çalıştıran Gisdol, Almanya Bundesliga’da görev aldığı Hoffenheim, Hamburg ve Köln kulüplerinde 200’ün üzerinde maça çıktı.

Teknik Direktörümüz Markus Gisdol, milli maç arası nedeniyle yarın Antalya'da başlayacak kampta takımımızın başında olacak. Camiamıza hayırlı olmasını dileriz."

Editör: İbrahim Canbulat