Samsunspor Son Dakika! Yılport Samsunspor A.Ş Başkan Vekili ve İcra Komitesi Üyesi Veysel Bilen, Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Arzu Uslu, İş Dünyası ve STK Sorumlusu Serkan Kaya, Eğitim Kurumları ve Spor Kulüpleri Proje Sorumlusu Fazlıhan Carus, Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sedat Uygun, Finansal Proje Geliştirme Sorumlusu Zahit Çetin basın mensupları ile iftarda bir araya geldi.

Green Golf & Tennis Club- Samsun Golf Kulübü'nde düzenlenen İftar yemeğine Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, TSYD Samsun Şube Başkanı Murat Sandıkçı ve çok sayıda basın mensupları katıldı.

Samsunspor Basketbol Subesi Aciklama 6

İftar yemeği sonrası konuşan Veysel Bilen, “Yoğun programınızın arasında bu akşam bizleri bu güzel mübarek Ramazan akşamında bizleri yalnız bırakmadığınız için şahsım ve kulübüm adına teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bugüne kadar  gösterdiğiniz yakın ilgiyle bundan sonra vereceğiniz destekle bir yol haritası çizilmesi noktasında olduğumuz gerçeğini hepimizin kabullendiği bir ortamda inşallah Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi’nin hem geleceği hakkında fikir alışverişi yapmış olacağız” diye konuştu.

Samsunspor Basketbol Subesi Aciklama 5
 

'ŞEHİR DESTEĞİNİ DE DÜŞÜNEREK 40 MİLYON LİRA BÜTÇE HAZIRLADIK, ANCAK...'

Bilen’i konuşmasının ardından programdan ayrıldı. Ardından Eğitim Kurumları ve Spor Kulüpleri Proje Sorumlusu Fazlıhan Carus basın mensuplarına basketbol şubesinin geleceği ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Carus, “Basketbol takımımızın tüm sorumluluğu dernek yönetimimiz tarafından üstlenilmiştir. Yönetimimiz, 51 yıl sonra Süper Lig’de oynamaya hak kazanan takımımızın Süper Lig’de mücadele etmesi için elinden geleni yapmıştır. Bütçe planlamamızı yaparak, şehirden alabileceğimiz destekleri düşünerek 40 milyon lira bütçe hazırladık. Bu bütçe çerçevesinde yerli ve yabancı oyuncularımızı transfer ettik. Geçen sezon takımımızı Süper Lig’e çıkartan hocamızla ve menajerimizle yolumuza devam ettik. Sezon başı tüm yönetim kurulu üyelerimiz faaliyet gösterdiği alanda maddi ve manevi katkılar sağladı. Birçok sponsorluk görüşmesi gerçekleştirdik ama üzülerek söylemek istiyoruz ki, özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından yeterli desteği alamadık. Buradan tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Samsunspor Basketbol Subesi Aciklama 3
 

'ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR; YA KAPATACAĞIZ YA DA LİGE KATILMA HAKKINI DEVREDECEĞİZ'

Fazlıhan Carus konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İkinci devrenin başına kadar finansal olarak 40 milyon bütçeyi oluştursak da döviz kurundaki artışlar, planlama hataları dolayısıyla bütçemizde 12 milyona yakın bir açık oluştu ve sportif başarı da gelmeyince yabancı oyuncular ile yollarımızı ayırdık. Şu anda altyapıdan gelen oyuncular ve takımda kalan yerli oyuncuları ile beraber armamızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışmaktayız. Geldiğimiz bu noktada Süper Lig’de kalamadığımız için tüm yönetimimiz çok üzgün ve yeterli desteği bulamamaktan dolayı da yorgundur. Şu ana kadar borçlarımızın birçoğunu ve vergi borçlarımızın tamamını ödedik. Bu toplantının en önemli amacı da bu noktalarda kamuoyunu bilgilendirmektir.

Abdülkerim Bardakcı: Turnuvada Kimseden Çekincemiz Yok Abdülkerim Bardakcı: Turnuvada Kimseden Çekincemiz Yok

Önümüzde iki yol var. Kalan borçların karşılığında borcumuzu ödeyebilmek için lige katılma hakkımızın devri ya da şubenin kapatılıp önümüzdeki yıl gelecek gelirler ile borçların ödenmesidir. Gönlümüz basketbol ateşinin şehrimizde yanmaya devam etmesinden yanadır. Buradan şehrimizin ileri gelenlerine sesleniyoruz. Bu takım şehrimizin takımıdır ve bu seviyedeki bir takımın kapatılması şehrimizde uzun bir süre basketbolun bu noktaya gelememesine sebep olacaktır. Yerel seçimler öncesi tüm belediye başkan adaylarımıza çağrımızdır.”

Samsunspor Basketbol Subesi Aciklama 4

LİGE KATILMA HAKKI DEVREDİLİRSE BİR DAHA BASKETBOL ŞUBESİ AÇILAMAYACAK

Konuşma sonrası ise Samsunspor Kulübü Başkan Vekili Arzu Uslu, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kulübün basketbol şubesinin lige katılma hakkını devretmesi halinde bir daha basketbol branşında profesyonel liglere katılamayacağı da ifade edildi. Ayrıca dernek yönetimi böyle bir karar alması durumunda da genel kurula bu seçeneği götürmeden devir yetkisine sahip olduğu belirtildi.

Editör: Haber Merkezi