Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım için fotospor.com internet sitesi önemli  bir iiddia ortaya attı.  

Fotospor, "Çalımbay’dan Yalçın’a! İşte Samsunspor’un tükeniş hikayesi" başlığı ile okuyucularına duyurduğu haberde yşu ifadelere yer verildi:

"Hüseyin Eroğlu ile yolları ayırdıktan sonra Samsunspor hala bir teknik direktör bulmuş değil. Nedeni ise Başkan Yüksel Yıldırım. İşte detaylar…

Samsunspor batıyor… Samsunspor bitiyor… Güvenli kamerası görse konuşan Başkan Yüksel Yıldırım yıllar sonra takımı Süper Lige çıkaran Hüseyin Eroğlu’nu kovdu. Yerine bir hoca bulamadı. Bugün Rizespor’a yenilen takım 6 haftadır üst üste kaybederek dibe vurdu.

Sergen Yalçın’dan Aykut Kocaman’a, Rıza Çalımbay’dan Selçuk İnan’a kadar pek çok teknik adama görüşüldü. Hepsi “hayır” dedi. Çare Damien Comolli’nin önerdiği Fuat Çapa’nın onay vereceği muhtemel Fransız ya da Belçikalı bir teknik adam.

Bu saatten sonra bu mentalite ile Samsunspor’dan ne olur bilinmez ama Yıldırım’la görüşen hemen tüm yerli teknik adamların ortak ret nedenleri Başkan.

Çünkü Başkan Yıldırım transfer konusuna hiç kimseyi karıştırmak istemiyor. Sadece kendisinin getireceği oyuncularla hocaların çalışmasını istiyor. Buna da şimdiye kadar görüşülen hocaların hiç birisi evet demedi."

Editör: İbrahim Canbulat