Samsun Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği bahçesinde düzenlenen yükleme töreninde, İl Sağlık Müdürü Mustafa Uras, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekti. Uras, Filistinlilerin zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiklerini ve sağlık imkanlarının azaldığını vurguladı.

samsun-sahra-hastanesi-gazze-3

Uras, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki barış ve yardım çalışmalarıyla, Sağlık Bakanlığımız koordinasyonunda Gazze'ye yönelik sağlık yardımı devam ediyor. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü UMKE envanterinde bulunan Sahra Hastanemizi ve gerekli tıbbi malzemeleri, Bakanlığımız ve Samsun Büyükşehir Belediyemizin araçlarıyla bölgeye ulaştırıyoruz." dedi.

samsun-sahra-hastanesi-gazze-5

Sahra Hastanesi, 50 yatak kapasitesine sahip ve acil servis, görüntüleme, laboratuvar, dekontaminasyon ünitesi, ameliyathane, doğum salonu ve yoğun bakım üniteleri gibi tüm birimleri içinde barındırıyor. Samsun UMKE olarak geçmiş yıllarda 290 gönüllü ile çeşitli operasyon ve afet bölgelerinde hizmet verdiklerini belirten Uras, Türkiye'nin mazlumların ve yardıma ihtiyacı olanların yanında olduğunu vurguladı.

samsun-sahra-hastanesi-gazze-4

Sahra Hastanesi ve tıbbi malzemeler, İzmir'e gönderilerek Gazze'ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Editör: İbrahim Canbulat