Samsun'un Canik ilçesindeki Gaziosmanpaşa Mahallesi Olcaytu Sokak'ta, Aysel Uysal'a ait iki katlı bir evde korkutan bir yangın çıktı. Evde bulunan çocuklar Buğlem (3), Mehmet (2) ve Kemal (7), oynamaları sonucu çıkan yangınla mahsur kaldı.

Hızla büyüyen yangın karşısında, anne Aysel Uysal ve yanındaki komşusu Bahar Kurt, zehirli dumanlardan korunmak için arka odaya sığındı ve dışarıdan yardım istedi.

samsun-yangin-cocuk-canik-4

Çevrede bulunan vatandaşlar, yangının neden olduğu zehirli gazlarla etkilenen 3 çocuk, anne Aysel Uysal ve komşu Bahar Kurt'u kurtarmak için penceredeki korkulukları kırdı.

Olay yerine hemen sevk edilen polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, dumandan etkilenenleri Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası'nda tedavi altına aldı.

Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, alevleri kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü.

samsun-yangin-cocuk-canik-3

Olaya tanık olan mahalle sakini Mustafa Erdoğan, yangının başladığını fark edip çocukların pencerede mahsur kaldığını belirtti. Erdoğan, "O telaşla biz demir parmaklıkları kırarak çocukları dışarı aldık. Üç çocuğu kurtardık, dumanın içinde bir süre kalmışlardı ve etkilenmişlerdi. Demir parmaklıkları kırdığımız oda değil, yangın diğer odada çıkmıştı. Çocukları dışarı çıkardıktan sonra ambulanslara götürdük." şeklinde konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat