Samsun’un Tekkeköy İlçesi Selyeri Mahallesi'nde faaliyet gösterecek Yeni Organize Sanayi Bölgesi’nin(OSB) yol, içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve gri su altyapısı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı. AK Parti Samsun Milletvekilleri TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Mehmet Muş, Av. Ersan Aksu, MHP Milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal, Vali Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, inşaat sahasına giderek incelemelerde bulundu.

Samsun Istihdam Uretim Osb 5

Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti

SAVUNMA SANAYİSİ İÇEREN YATIRIMLAR

Samsun Yeni OSB'de altyapı çalışmalarını yerinde görmek ve bilgi sahibi olmak amacıyla sahayı gezdiklerini belirten TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Mehmet Muş Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş, "Samsunumuzun kalkınmasına ve istihdamına büyük katkı sağlayacak Samsun Yeni OSB alanında yürütülen çalışmaları yerinde inceledik.Samsun Yeni OSB’mizde, yüksek teknoloji ve katma değerli ürünler üreten, ihracata dayalı ve savunma sanayisini içeren yatırımlar ön planda olacak" dedi.

Samsun Istihdam Uretim Osb 3

İSTİHDAM, ÜRETİM VE İHRACAT

Milletvekili Ersan Aksu da, "Samsun Yeni OSB alanında yürütülen çalışmaları yerinde inceledik. Yeni OSB’miz istihdama, üretime ve ihracata büyük katkı sağlayacak. Kuzeyin merkezi Samsun'umuz sanayi alanında çok hızla gelişiyor" ifadelerini kullandı. MHP Milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal, "Samsunumuzda yapımı devam eden yeni OSB, her geçen gün gelişen gücümüz Samsun'a çok büyük katkı sağlayacak" dedi.

Samsun Istihdam Uretim Osb 4

BÜYÜKŞEHİR'DEN HUMMALI ÇALIŞMA

Son olarak bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Yeni OSB, Samsun’umuzun sanayi ve üretim alanlarının genişletilmesi noktasında şehre önemli bir katma değer sağlayacak. Yeni OSB yönetim kurulu ile yaptığımız protokolün hemenz ardından Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede çalışmalara beklemeden başladık. 8 kilometre uzunluğunda, 20 metre ve 50 metre genişliklerindeki yollar yapıyorz. SASKİ ise kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu gibi altyapı çalışmalarını gerçekleştirecek. Yeni OSB'nin yollarının ve altyapısının hızla hazır hale getirilmesi için yoğun tempoda çalışmalar yürütülecek. Bu dev yatırım şimdiden Samsunumuza ve bölgemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi