Samsun'da düzenlenen Yamaç Paraşütü Hedef Eğitim Yarışması, Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) tarafından gerçekleştirildi. Organizasyona THSF, Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü ve Canik Belediyesi iş birliğiyle ev sahipliği yaptı. Türkiye genelinden 52 paraşütçünün katıldığı yarışmada, sporcular Canik ilçesindeki Gül Tepe'den havalandı ve kulüp ile bireysel kategorilerde yarıştı.

samsun-yamac-parasutu-canik-4

THSF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Canik Gültepe'de ulusal düzeyde bir organizasyonun ilk defa gerçekleştirildiğini belirtti. Yılmaz, 12 yıldır Samsun'da yamaç paraşütü sporunun yapıldığını ve Gültepe'nin artık ulusal düzeyde tanındığını ifade etti. Tüm sporcuları katılımları için teşekkür etti ve bölgede bu sporun daha da gelişerek devam edeceğine inandığını belirtti.

samsun-yamac-parasutu-canik-6

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, yamaç paraşütünün Samsun'da Canik Gültepe ile özdeşleştiğini vurguladı. Gültepe'nin konumu nedeniyle yamaç paraşütü için tercih edildiğini dile getiren Sandıkçı, bu etkinliğin ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirtti. Gelecekteki aktivitelerin daha profesyonel bir şekilde sporcularla buluşturulacağını ifade etti.

samsun-yamac-parasutu-canik-5

Yarışma sonuçlarına göre, genel klasmanda Sedat Kurt birinci, Fehmi Durmuş ikinci, Bahadır Gözaydın üçüncü oldu. Kadınlar klasmanında Sareş Deniz Uzer birinci, Elif Gülşad Keskin ikinci, Hafife Karapapak ise üçüncü oldu. Takımlar klasmanında Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü birinci, Bafra Havacılık Spor Kulübü ikinci, Çakırman Havacılık Spor Kulübü üçüncü sırada yer aldı.

samsun-yamac-parasutu-canik-3

Editör: İbrahim Canbulat